Uyku düzeni bozulan herkesin en azından benimsemesi gereken bir alışkanlık vardır: Yastığın üzerine defne yaprağı koyun.

yastığın altında defne

Evimizin içinde, özellikle de yeşil alanların az olduğu büyük şehirlerde yaşayanlar, bitki ve çiçekleri tıpkı bir mobilya parçası gibi kullanma eğilimindeyiz .

Öte yandan, ev ortamına kolayca adapte edilebilecek birkaç örnek olduğu için, isteyenler için gerçekten bir seçim sıkıntısı var.

Bir mobilya parçası olarak bitkiler

Bununla birlikte, elbette, küçük bir çalı satın almak, onu odanın herhangi bir yerine yerleştirmek ve ona yeterince özen göstermiyormuş gibi davranmak düşünülemez .

yastık defne yaprağı

Aslında bu hata yapılsaydı, yakında yeşil alımımıza veda etmek zorunda kalacaktık. Bu nedenle, bir bitkiyi eve götürmeden önce ,  onu en iyi nasıl yöneteceğinizi öğrenmeli , temel özelliklerini bilmeli ve buna göre ilerlemelisiniz.

Bununla birlikte, tam olarak yeşil baş parmağınız yoksa, bu nedenle örneğin bir çocuk bakıcısı veya bahçıvan gibi bir uzmandan tavsiye alabilirsiniz . Bu nedenle, bu tür mobilyaların uzun ömürlü olması için bilgi almanın ve işleri doğru şekilde yapmanın önemli olduğunu söylemeye gerek yok.

Gerçekten de bu, canlı bir şey meselesidir ve bu nedenle davanın dikkatine muhtaçtır. Gerçekten taahhüt etmek istemiyorsanız, doğruyu söylemek gerekirse, piyasada sahte bitkiler de var , size söyleyelim, oldukça sıkıcı olabiliyorlar.

Ama yine de, bir daireyi güzel ve daha hoş hale getirmenin yanı sıra, bitkiler genel olarak bize bazı ilginç faydalar bile sağlayabilir . Aslında, birkaç isim vermek gerekirse, havayı oksijenlendirebilir veya nemlendirebilir ve hatta bazı durumlarda gevşemeyi bile teşvik edebilirler .

Defnenin yastığa faydaları

Bu nedenle defne durumunu ele alalım . Lauraceae familyasının bir parçası olup , Akdeniz kökenli olup, yaprak dökmeyen ve aromatiktir.

Defne yaprakları

Bu nedenle, bilimsel adı olan Laurus nobilis , önemli potansiyelinden dolayı bitki çaylarının hazırlanmasında sıklıkla ve isteyerek kullanılır.

Hatta defne yaprağının bazı mide rahatsızlıklarına iyi geldiği , hatta mevsimsel etkilere karşı bağışıklık sistemine yardım ettiği bilinmektedir .

Ancak defneden elde edilen bir başka ilginç fayda ise belki de daha az biliniyor . Bu nedenle aşağıdaki satırlarda özellikle uykusuz geceler geçirme veya yeterince dinlenememe riskini taşıyan kişilere yardımcı olacak bir uygulama yapmanızı tavsiye ederiz .

Pekala, prosedür çok basit ve herkesin ulaşabileceği bir yerde, çünkü kendinizi sadece birkaç defne yaprağı ile donatmanız ve yastığınızın altına koymanız yeterli olacaktır .

Bu nedenle, siz de belki bir düşünceden veya heyecandan uyuyamayan insanlardansanız, bu sizin için bir çözümdür.

Aslında yastığınızın altında iki adet sade defne yaprağı olacağı için uykunuzun çok daha dingin ve sürekli olacağını fark etmeye başlayacaksınız . Sonuç olarak, kaliteli bir dinlenme sayesinde ertesi sabah yeni ve yenilenmiş bir enerji ile uyanabileceksiniz. Ne demeli? Denemek kesinlikle zarar vermez.

ev