Artık uzaktan kumanda pillerinin bitmesine son. Uzmanların bu yöntemi ile onları unutabilirsiniz.

Uzaktan kumanda , kanepede veya yatakta dinlenirken en sevdiğiniz TV kanalını bulmanıza yardımcı olan vazgeçilmez bir nesnedir. Ancak bu aksesuarların stylus pilleri tam olarak çok kullanıldıkları için uzun ömürlü olmuyorlar. Kanalı değiştirmekten ses seviyesine kadar, ardından akışta izlemek için bir film aramaya , TV’yi kapatıp tekrar açmaya kadar. Bazı uzmanlar pilleri her seferinde değiştirmek zorunda kalmamak için çözümler bulmuşlardır.

Uzaktan kumanda pilsiz kullanılabilir mi?

Kanal değiştirmek için küçük ev aksesuarı her zaman elinizin altındadır. Çoğu zaman piller o kadar çok biter ki, kesin olarak bir çözüm aramak zorunda kalırız. Web’de işletmeye yardımcı olabilecek öğreticiler eksikliği yoktur, ancak sektöre ilişkin belirli bir el becerisi ve bilgisi olduğu da doğrudur .

pilsiz uzaktan kumanda

Bazı teknisyenler, bir tornavida kullanarak pillerin çıkarılmasını ve iç bölmenin açılmasını önermektedir . Ardından bir güç bankası alıp pili ve kablolarını içine alarak açıyorsunuz. Tüm bunlar, güç bankasının pilini uzaktan kumandanın dahili kablolarıyla birleştirmek için. Söz konusu pili aksesuarın kendisine entegre etmek için geçen kaynaklar ve tellerden oluşan bir oyun.

Siz ne alırsınız? Artık yedek pillere ihtiyaç duymayacak aksesuarın tamamen şarj edilmesi. Uygulamaya koymak zor değil, ancak şüphe veya el becerisi eksikliği durumunda, birkaç dakika içinde nasıl hareket edeceğini bilen uzman bir teknisyenle iletişime geçmek daha iyidir.

Piller zayıfladığında alternatif yöntemler

TV uzaktan kumandasının pilinin genellikle boş olması durumunda uygulanabilecek bazı küçük numaralar da vardır . İlki, kesinlikle bir sır değil, pillerin ters çevrilmesini içerir: Bu, pilleri kalıcı olarak değiştirmeden önce bu ihtiyacı geçici olarak tamponlayan bir çözümdür.

Diğer insanlar , hemen uygulamaya koymak için ev yapımı bir numara ile alüminyum folyo kullanmayı düşündüler . Uygulaması kolaydır, aslında sadece küçük bir gümüş kağıt parçası alıp doğrudan bitmiş aküye uygulamanız yeterlidir .

televizyon uzaktan kumandası

Kanat kendi üzerine üç kez katlanmalı, ardından alüminyum kağıt negatif kutba değil pozitif kutba yerleştirilmelidir. Folyo, enerji için bir iletken görevi görür ve zamanla dayanacak pillere yeni bir hayat verir.

Bir pil bitmişse ve dükkanlar kapalıysa, vida şu anda en dahice çözüm olabilir. Kullanılmış pille aynı uzunlukta bir vida alın ve ardından pilde olduğu gibi iki ucunu birbirine değdirin. Küçük bir ticaret oyunu ile birkaç gün boyunca taze bir piliniz olabilir .