Çoğu zaman televizyonun uzaktan kumandası çalışmaz ama bunu yapmak sorunu çözer ve size daha fazla sorun çıkarmaz. İşte yıllarca sürmesini nasıl sağlayacağınız.

uzaktan kumandadaki kalem

Evdeki herkes sık sık televizyon izler ve çeşitli işlevlerden yararlanmak için uzaktan kumandayı kullanır. Ancak, bu her zaman doğru şekilde çalışmaz ve temas her zaman iyidir. Sonuç olarak, uzaktan kumanda çalışmaz ve koltuğunuzda rahatça otururken kanalları veya ses seviyesini değiştiremezsiniz .

Uzaktan kumandanız çalışmadığında yaptığınız ilk şey sorunun gerçekten bu olup olmadığını kontrol etmektir. Bu genellikle işe yarayıp yaramadığını görmek için TV’deki güç düğmesine basılarak yapılır. Sorunun uzaktan kumandada olduğu tespit edildikten sonra, çoğu zaman sorun güç kaynağındadır.

Aslında sorun tam olarak bu ekipmanın güç kaynağında yatmaktadır. Bu genellikle pillerle çalışır ve çoğu zaman bunlar boşalır ve pillerin düzgün çalışmasına izin vermez . Ancak, sonsuza kadar çalışmasını sağlamak için bilmediğiniz bir yöntem var.

Uzaktan kumanda: sonsuza kadar çalışmasını sağlamanın sırrı

Çoğu zaman söylediğimiz gibi, uzaktan kumandanın çalışmasını sağlamayan güç kaynağının düşük olmasıdır. Aslında, cihazın geri kalanında genellikle bulunan piller, kaydırılarak veya bir kanca ile açılan bir bölmede çıkarılır. Yapacağınız ilk şey pilleri değiştirmek olacaktır.

Ama gerçekte, sahip olduğunuz pilleri atmanız ve yenilerini almanız gerekmez. Aslında bu sorunu çözmenin ve sonsuza kadar çalışmasını sağlamanın bir yolu var. Göreceğimiz şey, kesinlikle sahip olduğunuz bir nesne ile evde vakit kaybetmeden yapabileceğiniz çok basit bir alternatif .

uzaktan kumanda çalışmıyor

Basit bir kaleme ihtiyacınız olacak . Mutlaka evinizde bir kaleminiz vardır ve şimdi size bu basit yöntemle uzaktan çalışmanızı sonsuza kadar nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Önce uzaktan kumandanızı, kaleminizi ve ayrıca kalemi kesmenize yardımcı olacak bir kalemtraş ve pense alın.

Kalemin bir tarafını keskinleştirerek başlayın. Ardından kalemi kesmeniz gerekecek ve bu, yığının uzunluğu kadar olmalıdır . Pense veya kesici yardımıyla kesin ve ardından sivri uçlu olacak şekilde bileyin. Şimdi pili doğrudan uzaktan kumandaya koymayın, atmak zorunda olduğunuz pili alın.

uzaktan kumandadaki kalem

Pense yardımıyla pozitif tarafın üst kısmını yığına sokabilmek ve yerleştirmeyi kolaylaştırmak için çıkarın. Küçük içbükey bir metal parçadır. Bu küçük parçayı pozitif tarafına yerleştirerek pili takın. İyice yerleştirin, pili yanına koyun ve çalışıp çalışmadığına bakın .

Bu numaraya çok şaşıracaksınız çünkü uzaktan kumanda tekrar çalışacak ve uzun bir süre sorun yaşamayacak. Sadece birkaç gün içinde bile, takmak için biraz pil biriktirmiş olacaksınız. Ama aslında birkaç günden çok daha uzun sürmelidir. Sadece deneyebilir ve kendiniz kontrol edebilirsiniz.

ev