Radyatörler kışın içini ısıtmak için gereklidir. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte enerji tüketiminizi artırmadan evinizi ısıtmak için çözümler bulmanın zamanı geldi.

Daha iyi verim için radyatörlerinizin bakımını yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, kışın aydınlatmadan önce yapılacak basit ve etkili bir numara var. Bu bakımı düzgün bir şekilde gerçekleştirmek için bu basit çözümü izleyin.

Paradan tasarruf etmek için radyatörlerinizi açmadan önce ne yapmalısınız?

ısıtıcıyı aç

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte ısıtıcıları açmanın   zamanı  geldi.  Ancak enerji tüketiminizi artırmamak için ısıtma cihazlarınızın bakımını doğru bir şekilde yapmanız çok önemlidir. Yaz ve son aylarda radyatörler toz almış ve tıkanmış olabilir. Düzgün çalışmasını  sağlamak için radyatörlerinizi iyice temizlemeniz gerekir . Gerçekten de, cihazlarınız kirliyse daha az iyi çalışacak ve daha fazla enerji tüketecek ve bu da elektrik faturanızı artıracaktır. Bundan kaçınmak için bu basit ve etkili numarayı izleyin.

  • Radyatörünüzü beyaz sirke ile iyice temizleyin

Beyaz sirke

Radyatörünüzün  verimli olması ve içini iyi ısıtması için   düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Beyaz sirke gibi size hiçbir maliyeti olmayacak doğal malzemeler kullanabilirsiniz  . Bu çok amaçlı doğal ürün, cihazınızın bakımını düzgün bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Isıtıcınızı kapatarak başlayın, ardından mikrofiber bir bezle tozu alın. Ardından nemlendirilmiş bir süngeri beyaz sirkeye batırın ve termostatı ve cihazın arkasını unutmadan radyatörünüzün tüm köşelerini ovalayın. Beyaz sirke  tüm kiri temizler ve kötü kokuları da yok eder. 

Radyatörlerinizi temizlemek ve paradan tasarruf etmek için bazı diğer ipuçları

Radyatörleri temizleyin

Enerjiden tasarruf etmek  için radyatörlerinizin bakımını uygun şekilde yapmanız gerekir.   Bunun için, bunu basit bir şekilde yapmak için diğer doğal püf noktaları  burada  .

  • Radyatörlerinizi kabartma tozu ile temizleyin

Isıtıcınızı korumak için kabartma tozu kullanmak için nemli bir bez kullanın. Beze kabartma tozu ekleyin  ve radyatörünüzün tüm yüzeylerini fırçalayın. Ardından, ısıtıcınızı durulamak için başka bir temiz, nemli bez alın. Kirli cihazınızın erişilemeyen köşelerini iyice temizlemek için diş fırçası da kullanabilirsiniz.

  • Radyatörlerinizin bakımı için beyaz sirke ve bulaşık deterjanı kullanın.

Bulaşık deterjanı ve beyaz sirke iyi bir temizlik alternatifidir. Radyatördeki tüm tozu temizleyerek başlayın,   ardından üçte biri beyaz sirkeyi bir litre su ve birkaç damla bulaşık deterjanı ile karıştırın. Bu karışımla bir sünger kullanın ve  radyatörünüzün tüm yüzeyini fırçalayın.  Cihazınızın arkasını ve toz toplamaya meyilli duvarı unutmadan tüm köşeleri yıkayın.

Radyatörlerinizin bakımını düzgün yapmak hem enerji tasarrufu hem de sağlığınızı korumak için çok önemlidir. Tüm tozu ortadan kaldırarak evinizdeki hava daha az kirlenecek ve sağlığınıza daha az zararlı olacaktır.

ev