Yaban arıları nasıl önlenir: Sadece 2 adımda ve kimyasallar olmadan yapıyorum

Dışarıdayken, bir yaban arısı veya birkaç yaban arısı görmek kesinlikle alışılmadık bir şey değildir. Ancak, onların varlığıyla, herhangi bir açık havada yemek yemek veya başka herhangi bir aktivite gerçek bir kabusa dönüşebilir.

Bu istenmeyen misafirleri önlemek için, mutlaka kimyasalların veya zararlı tuzakların kullanılmasını içermeyen çok basit çözümler vardır. Aslında, ikinci yöntemler kesinlikle etkilidir, ancak aynı zamanda çevreye oldukça zararlıdır.

Ancak okumaya devam ederek, herhangi bir kimyasal kullanmadan eşekarısını uzak tutabilmenin sadece 2 çok basit hareketle nasıl mümkün olduğunu öğrenebileceksiniz.

Yaban arıları nasıl önlenir: Sadece 2 adımda ve kimyasallar olmadan yapıyorum

Yaban arılarının hızlı hareketlere ve parlak renklere çok ilgi duyduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, onları uzak tutmak için, eşekarısı için cesaretlerini kırmak için bir tür görsel bariyer oluşturabilecek iyi bir strateji kullanmak gerekir. Bu konsepti takip ederek, onları sık kullandığınız alanlardan çok basit ve çevre için invaziv olmayan bir şekilde uzaklaştırmanız mümkün olacaktır.

Bunu çok etkili 2 yöntem kullanarak başarabilirsiniz.

Bunu yapmak için aynalar veya alüminyum diskler gibi güneş ışığını yansıtan nesneleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu nesneleri, bir yemek masasının yakını veya yiyeceklerin yakını gibi bu böceklerin gelişine en duyarlı yerlerin yakınına yerleştirmek yeterlidir.

Yansıyan ışık sayesinde eşekarısının kafası karışacak ve bu, masanıza yaklaşma şanslarını büyük ölçüde azaltacaktır.

Aynı zamanda, eşekarısı uzaklaştırmak için özel kokular kullanmak da mümkündür. Aslında, eşekarısı tamamen doğal bir şekilde uzak tutma yeteneğine sahip bazı kokulu maddeler vardır. Örneğin, nane esansiyel yağı etkili bir kovucu olarak kullanılabilir. Aslında, eşekarısı bu özel kokuya dayanamaz ve bu nedenle yaklaşmama eğilimindedir.

Per utilizzarlo devi versare qualche goccia di questo olio su un batuffolo di cotone o su un tessuto e sistemarlo nelle zone in cui vuoi tenere lontane le vespe. Anche in questo caso, quindi, puoi sistemare il batuffolo di cotone su tavoli e vicino al cibo oppure puoi sistemarlo vicino alle finestre e alle porte in modo da tenerle fuori da casa.

Ancak bu 2 ana yönteme ek olarak yaban arılarının birden fazla şekilde gelmesini engellemek mümkündür.

Yaban arılarını uzak tutmak: gelişlerini nasıl önleyebilirsiniz? Kullanılacak yöntemler nelerdir?

Yukarıda bahsedildiği gibi, eşekarısının gelmesini önlemenin çeşitli yolları vardır.

Açık havada yemek yerken yemeğin üzerini örtmek çok önemli bir yöntemdir. Yaban arılarını yiyeceğe çekmemek için, ikincisini yiyecek ağları veya kapaklarla kaplayabilirsiniz.

Dışarıda yemek yemeyi bitirdikten sonra, kalan yiyecekleri çıkarmak için hemen önce masayı temizlemelisiniz. Bu önemlidir, çünkü eşekarısı sürekli olarak artıklara çekilir.

Gelişlerini önlemek için kokulu losyon ve parfüm kullanımından da kaçınılmalıdır. Aslında, bu kokuların bazıları eşekarısı çekebilir, bu nedenle onları vücuda ve/veya saça eklemekten kaçınmak iyidir.

Bu şekilde yaban arılarını doğal olarak ve zararlı ürünler kullanmadan uzak tutabileceksiniz.

ev