Yabani otlar kısa ömürlü olacak, her şeyi dakikalar içinde temizleyen kimyasal olmayan çare!

Sıcak mevsimle birlikte, yeşil parmağımızın günlük yaşamda kesinlikle daha fazla mevcut olduğu açıktır.

Ancak hem biz bitki severler için hem de onları iş için yetiştirenler için, yabani otlar günün düzeninde büyür.

Ekinlerin ve çiçek tarhlarının görünümünü rahatsız etmelerinin ve bozmalarının yanı sıra, bu yabani otlar kendiliğinden büyüyerek tedavi ettiğimiz bitkilerin toprağı ve besinlerini kendilerine mal edebilirler.

Yabancı otların kimyasal ürünlerle güvenli bir şekilde yok edilebileceği ancak aynı zamanda bu ürünlerin toprağa geri dönüşü olmayan zararlar verebileceği açıktır.

Yabani otlar kısa ömürlü olacak, her şeyi dakikalar içinde temizleyen kimyasal olmayan çare!
 

Peki toprağı korurken yabani otları yok etmek için ne yapabiliriz?

Ayrıca bu durumda yeşil çözümler özellikle etkili olabilir.

Bizim için doğru olan ve korkmadan kullanabileceğimiz üç tür doğal ilaç vardır.

Yabani otlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz doğal ilaçları öğrenmek için okumaya devam edin:

  • Tuz ve sirke

Doğal ve çok güçlü bir herbisit kesinlikle sirke ve tuz karışımıdır. 2 yemek kaşığı sirke (elma, şarap veya alkol) ve bir çay kaşığı tuzu bir şişeye dökün. Ardından şişeye yarım litre sıcak su getirip birkaç dakika çalkalıyoruz. Tuz eridiğinde, sonucu yabani otların üzerine dökün. Bu şekilde sirke otu zayıflatacak ve tuz toprağın pH’ını değiştirecektir.

  • Limon suyu

Bu durumda limon suyu kullanmak çocuk oyuncağıdır. Sadece yok etmek istediğimiz otun üzerine dökmeliyiz, aslında kısa sürede limonun sitrik asidi yaprakları yakacaktır.

  • Şeker

Şeker de mükemmel bir müttefiktir. Bu bakımdan köklerin üzerine en az bir buçuk santimetre yüksekliğinde bir şeker tabakası serpilmelidir. Zaten ertesi gün, en kuru bitkileri tamamen kuruyana kadar fark edebileceğiz.

  • Sodyum bikarbonat

Kabartma tozu kullanmak için iki yöntem seçebiliriz. Birincisi bir bardak bikarbonatı bir litre suda eritmek ve ardından etki etmek istediğimiz noktaya dökmektir. Bunun yerine, başka bir kullanım seçeneği de doğrudan yabani otların üzerine biraz kabartma tozu koymaktır.

Bu noktada size ve ihtiyaçlarınıza en uygun yöntemi seçmeniz yeterli.

İyi iş.