Yağı kaynar suya atın! Sizi şaşırtan yöntem. Nedenini öğrenin

Mutfakta, yemeklerimizi mümkün olan en iyi şekilde hazırlamak için birçok yenilikçi püf noktası var. Makarna pişirmek için kaynar suya bir çay kaşığı yağ koymayı hiç denediniz mi? Bu gerçekten ilginç bir ipucu, hadi nasıl yapılacağını öğrenelim.

Kaynar suya yağ eklemek – gerçekten iyi bir fikir mi?

Söylediğimiz gibi, mutfakta yemekleri en iyi şekilde hazırlamamızı sağlayan birçok sır var. Makarna pişirme suyuna yağ ekleme hilesi çok yaygındır, ancak bu konuda biraz şüpheci ve tereddütlü olan bazı insanlar vardır. Aslında birçok kişi bu sırrın gerçekten etkili olup olmadığını veya hiçbir amaca hizmet edip etmediğini merak ediyor. Makarna suyuna yağ eklemenin pişirmeyi daha da kötüleştirebileceğini düşünen insanlar bile var.

Aslında, gerçekten işlevsel ve çok kullanışlı bir numara. Nasıl ilerleyeceğimizi ve ne gibi avantajlar elde edebileceğimizi görelim.

Makarna suyuna neden yağ eklenir?

Bu çareyi mutfakta kullanmaya karar vermemizin nedenlerinden biri, makarnanın pişirme sırasında yapışmasını önlemektir. Kaynayan suya yağ ilavesi sayesinde makarna iyi bir şekilde ayrılmış kalır ve daha eşit pişer. Bu sonuç yağın kıvamı ile verilir.

Özellikle klasik kuru makarna türlerinden farklı bir kıvama sahip olan taze makarna ve pilav pişirmek için yağ kullanılması tavsiye edilir. Bazılarının görüşüne göre, bu sistemle hamurun tencerenin dibine yerleşmesini ve bağlı kalmasını önlemek mümkündür. Öte yandan, yağ hilesine başvurmadan, yapışmasını önlemek için makarnayı tencerede 2-3 dakikada bir karıştırabileceklerini düşünen başka insanlar da var.

Mutfakta makarna pişirirken izlenebilecek birçok farklı teknik vardır. Her biri hazırlamak istediğiniz makarna türüne göre de değişir. Örneğin, spagetti, tencerenin tüm çevresini kaplayacak şekilde bükülmüş olarak kaynar suya indirilmelidir. Genellikle mutfakta kullanılan teknikler ve püf noktaları nesilden nesile aktarılır ve zamanla gerçek alışkanlıklar haline gelir.

Yağ hilesi, makarnanın en iyi şekilde pişirilmesi için bir alışkanlık haline gelebilir, ancak herkesin mutfakta benimsemesi gereken bir çare değildir. Makarnayı mükemmel bir şekilde pişirmek için sadece dikkat edin ve hazırlığa doğru şekilde devam edin. Mutfağındaki herkes hangi önlemi alacağına özgürce karar verebilir.

ev