Kabuklanmış tava ve tencereler sorun mu yaratıyor ve bunların mahvolmasını nasıl önleyeceğinizi bilmek mi istiyorsunuz? İşte malzemeyi değiştirmeden tava ve tencerelerde güvenle kullanabileceğiniz doğal bir karışım.

Bir tencereyi temizle

Kabuklanmış tencere ve tavaların temizlenmesi , özellikle pişmiş yiyeceklerin yağlı kalıntılar bırakması veya yanması durumunda gerçek bir sorun haline gelebilir . Bunları çelik süngerlerle ovalamak kesinlikle doğru değildir çünkü aletlere zarar verme riski vardır.

Özellikle bakır , alüminyum veya yapışmaz malzemeden yapılmış tencere ve tavalar söz konusu olduğunda, aşındırıcı ve çelik süngerlerin kullanımından kaçınılması tavsiye edilir, çünkü bunlar malzemeyi bozan ve işlevselliğini bozan çizikler ve izler bırakırlar .

Doğal karışım kullanmak, aletlere zarar vermeden kabuklaşmaları gidermek ve mükemmel sonuçlar elde etmek için en iyi çözümdür. Peki bunları fazla çaba harcamadan ve kısa sürede temizlemek için ne kullanmalı ? İşte tava ve tencerelerdeki kabuklanmaları, onlara zarar vermeden ortadan kaldıracak sirke, limon ve dezenfektandan oluşan bir çözüm!

Tavalardaki kabuklanmaları giderin

Beyaz sirke ve limon: etkili doğal içerikler

Beyaz sirke ve limon, ayrıcalıklı özellikleri sayesinde birçok ev işini olağanüstü sonuçlarla gerçekleştirmek için kullanılan iki mükemmel doğal bileşendir. Beyaz sirke , aslında yağ giderici, koku giderici, antiseptik ve kireç çözücü özellikleri nedeniyle , malzemeleri korumak için de yararlı olan bir karışımın hazırlanmasında çok yönlü ve ideal bir bileşendir.

Limon aynı zamanda ev işlerinde de geçerli bir müttefiktir. Kireç çözücü ve yağ giderici özellikleri, onu tava ve tencerelerdeki kabuklaşmaları gidermek için mükemmel bir bileşen haline getirir. Bu doğal bileşenlerin özelliği tencere ve tavalara zarar vermeden , çizmeden ve son derece hassas bir şekilde etki göstermeleridir.

Bu detay, yemek pişirmek için kullanılan kapların ömrünü uzattığı gibi, onların daima yeni, parlak ve parlak kalmasını sağlar. İşte ihtiyacınız olan şey ve karışımı nasıl hazırlayacağınız.

Tencere ve tavaların parlamasını sağlayan doğal karışım

Tava ve tencereleri çok temiz ve parlak hale getirebilecek doğal bir karışım hazırlamak kolaydır, aslında yalnızca birkaç malzemeye ihtiyaç vardır, bunlar çok düşük maliyetli ve bulunması kolaydır.

Çoğu zaman gidip bunları satın almaya bile gerek kalmıyor çünkü mutfakta kullandığımız sirke veya limon gibi bu ürünler zaten evde mevcut ve aynı zamanda birçok evde bulunan dezenfektan da var. Tava ve tencerelerdeki kabuklanmalara karşı etkili bir çözüm elde etmek için ihtiyacınız olan şeyler:

doğal karışım
  • 1 limonun suyu
  • 1 bardak dezenfektan
  • Yarım bardak beyaz sirke
  • Yarım bardak su

Gördüğünüz gibi bunlar her evde bulabileceğiniz, ucuz ve istediğiniz zaman karışımı hazırlayabileceğiniz, elinizin altında bulunan malzemeler . İşte nasıl hazırlanacağınız.

Doğal karışım nasıl hazırlanır?

Mükemmel yağdan arındırılmış ve kaplanmış tava ve tencerelere sahip olmak için doğal malzemelerle karışımı hazırlamak kolaydır, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

– En sevdiğiniz kokuyu seçerek 1 bardak dezenfektan koyarak solüsyonu hazırlamaya başlayın . En hoşlarından biri de ortama yayılarak hoş bir koku bırakan lavantadır .

–Daha sonra yarım bardak beyaz sirkeyi ekleyip iki malzemeyi dikkatlice karıştırdıktan sonra limon suyu ve yarım bardak suyu ekleyin.

–Tüm malzemeleri kaşıkla karıştırmaya devam edin ve iyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz solüsyonu vaporizatörle donatılmış plastik bir şişeye aktarın. Bu işlemi sıvıyı dökmeden gerçekleştirmek için bir huni kullanın, böylece sıvıyı tamamen ve güvenli bir şekilde boşaltabilirsiniz.

Bu noktada tek yapmanız gereken solüsyonu kaplanmış tava ve tencerelerin  üzerine püskürtmek , kirlerin çok çabuk çözüldüğünü göreceksiniz. Ürünü buharlaştırdıktan sonra, kabukları temizlemek için yumuşak bir süngerle silin ve mutfak aletlerini akan su altında yıkayın. Tava ve tencerelerinizin tıpkı yeniymiş gibi parlak ve parlak olmasını sağlayacaksınız.

ev