Pişirme sırasında sadece ocak değil, tabaklar ve ateşler de kaplanır veya yakılır.

Ve bu gerçek felaket, çünkü onları düzgün bir şekilde temizlemek kolay değil. Onları çizme, mahvetme riski vardır ve piyasadaki deterjanlar durumu her zaman çözemez, tam tersine. Genellikle daha da kötüleştirirler!

Para ve enerji harcamak işe yaramaz, doğal, etkili, ucuz ve ekolojik malzemelere başvurmak daha iyidir. Başarı garantilidir!

Nasıl yapılacağını birlikte görelim.

Yanmış soba plakaları? Onları hayata döndürmek için 6 numara

Yanmış soba plakaları? Onları hayata döndürmek için 6 numara

Onları yeniye geri getirmek için 6 numara var.

Değerli kabartma tozu ile başlayalım. Aşındırıcı gücü, bir çeşit krem yaptığınız sürece kabuklanmalar için mükemmeldir. Küçük bir kaseye iyi bir doz koyun, macun kıvamına gelene kadar yavaş yavaş su ekleyin. Bir diş macunu ile küçük bir somun alın ve plakalara sürün. Kritik noktalarda ısrar edin ve gerekli süre bekletin, sonra durulayın.

Tuz, özellikle limonla birlikte kullanıldığında da benzer bir etkiye sahiptir.

3 limon suyunda seyreltilmiş 2 çay kaşığı, temizleyici, etkili ve yüksek oranda yağ giderici bir jel yapmak için yeterlidir.

Su dolu bir tencere hazırlayın ve kaynatın, bu karışımın bir dozunu eritin ve plakaları ekleyin. Durulamadan ve sonucun tadını çıkarmadan önce birkaç saat ıslanmalarına izin verin.

Öyleyse, parlatıcı özellikleriyle ünlü sirkeyi nasıl unutabiliriz? Kaynatılan 700 ml sirke ve 300 ml su çözeltisi, yanmış plakalardaki herhangi bir kabuğu çözebilir. Tek yapmanız gereken, bir zamanlar olduğu gibi parladıklarını görmek için en az bir saat dinlenmelerine izin vermek. Onları dikkatlice kurulayın ve yerlerine geri koyun. Ocak yeni gibi görünecek.

Ve gerçekten düşünülemez ama çok etkili bir bileşene geliyoruz: zeytinyağı. Kil güvercinlerini zahmetsizce yağdan arındıran kişi o olacak. Evde bir kağıda birkaç damla dökün, ilk tabağı alın ve paketleyecekmiş gibi içine sarın. Bir süre unutun, sonra durulayın ve bir süngerle ovalayın.

Sarı sabun, özellikle çamaşır yıkamak için kullanan anneannelerimizin sevgili bir ilacı olarak bulunamaz. Mükemmel bir temizlik elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey süngerin üzerinde bir top. Denemek! Tek yapmanız gereken, yeni bir ışıkla parladıklarını görmek için kil güvercinlerine sürmek.

Son olarak, doğal bir yumuşatıcı olarak kullanmak için sitrik asit satın aldıysanız, yangınları parlatmak için de deneyin. Kireç önleyici etkisi sizi şaşırtacak. 75 gramı 500 ml çok sıcak suda eritin, plakaları bir saat bekletin, sonra geri alın ve hafifçe ovalayın.

Onları kurutun ve yeniden birleştirin! VAY!

ev