Bitkileri kurtarmak için doğal bir insektisit hazırlamak kolaydır ve sadece birkaç malzemeye ihtiyaç vardır: yaprak bitlerine sonsuza kadar güle güle.

doğal böcek ilacı

Yaprak bitleri bitkilere saldırır ve ölene kadar özsularıyla beslenir. Bu böceklerin bir an önce ortadan kaldırılması ve onların gelişini de engelleyebilecek bir madde oluşturulması önemlidir. Uzmanlar, yalnızca çevreyi kirletmekle kalmayıp aynı zamanda bitkinin kendisi üzerinde yıkıcı bir domino etkisi yaratabileceği için kimyasal böcek ilacı kullanılmamasını tavsiye ediyor. Bu nedenle fidanlık sahipleri, mutfakta da büyük bir kahraman olan bir içerikle hazırlanacak bir tür doğal gübre önermektedir .

Yaprak bitleri bitkiler için tehlikeli olduğundan

Yaprak biti olarak da bilinen bitki biti, türüne bağlı olarak farklı renklere sahip olabilen küçük böceklerdir. Yeşil olanlar ve siyah olanlar olduğu gibi, farklı ve favori bitkileri etkileyen bazı türleri de vardır.

Çoğalmaları çok hızlıdır , bu nedenle daha yumurtalarını bırakmadan bitki üzerinde varlığının hemen fark edilmesi önemlidir. Bu küçük bitler birçok ekini etkiler ve doğada 3000’e kadar farklı türü vardır. En sevdikleri mahsulün gül gibi süs bitkileri veya kabaktan domatese, ardından karnabahar ve bibere kadar uzanan sebzeler olduğu tahmin ediliyor .

Saldırı, çoğu durumda çok genç bir mahsul ve ılıman bir ortam sıcaklığı ile kolaylaştırılır. Bunların neden olduğu zararlar , yakındaki bitkiler üzerinde hem doğrudan hem de dolaylı olarak sayısızdır .

bitki yaprak bitleri

Bitkinin özüyle beslenerek hareket ederler , meyveyi ölümüne yol açan tüm besin ve enerji kaynaklarını ortadan kaldıracak kadar azaltırlar. Hepsi bu kadar değil, onlar tarafından üretilen ve bitki üzerinde salınan bal benzeri madde, zamanla diğer hasar türleri ile bir domino etkisi uygulamak için mantarların büyümesini destekler.

Yaprak bitlerine karşı doğal gübre: sadece bir bileşen yeterlidir

Saldırıya karşı koymak, yumurtlamalarına izin vermemek (bunu yapmakta çok hızlı olduklarını hatırlayarak) ve sonra gidip mevcut olanları ortadan kaldırmak önemlidir . Kimyasal bir insektisit, sadece bitlere karşı çalışmakla kalmayan , aynı zamanda bitkiye hayatta kalmak için gerekli beslenmeyi sağlayan doğal olanı seçmek için daha iyidir .

Yaprak bitleri için sarımsak

Doğal kendin yap gübresi için gerekli malzemeler şunlardır :

  • 1 litre su
  • 5 diş sarımsak

Sarımsak dişlerini bir kapta en az 24 saat yumuşamaya bırakarak devam edin. Hemen ardından karışım bir litre su ile bir tencereye dökülerek 20/25 dakika kaynamaya bırakılmalıdır.

Isıyı kapatın ve soğumaya bırakın, ardından solüsyonu bir sprey kabına dökün.

Doğal sarımsak bazlı insektisit , bitkiye günde iki defaya kadar püskürtülmelidir. Sadece yaprak bitlerini değil, aynı zamanda tırtılları – karıncaları – kırmızı örümcek akarlarını ve pul böceklerini de yok eder. Özellikleri ayrıca bitki için mükemmel bir besin olacaktır.

ev