İşte çaresi olmayan, çokça mücadele ettiğimiz yastıklarda oluşan korkunç sarı lekelerin kuru temizleme yöntemi.

Yastıklardan lekeleri çıkarın

Kuru temizleme yapmanızı ve yastıklardan sarı lekeleri tamamen çıkarmanızı sağlayacak çok basit bir yöntem ortaya koyuyoruz .

Yastıklardan bulaşan sarı lekeler, evlerin kabusu

Yeni yıkanmış çarşaflar ve mis gibi bir koku ile uyumak hiç şüphesiz var olan en hoş hislerden biridir. Ancak, onları günlük olarak temiz tutmak her zaman kolay değildir ve bazen çok can sıkıcı lekeler ortaya çıkabilir.

Yastıkların üzerinde ne kadar sarımsı, hatta bazen kahverengi, renksiz lekelerin çıktığını mutlaka görmüşsünüzdür ve kumaşları çok sık yıkarsanız bu lekelerin neden çıktığını merak etmişsinizdir. Makul bir açıklaması var ve sandığın kadar kötü değil.

Yastıklarda sarı lekeler

Yastıkların sararmasının birçok nedeni vardır , ancak yaygın olan bir tane daha vardır: ter. Bazı insanlar uyurken diğerlerinden daha fazla terlerken yastıklar, ne kadar az olursa olsun bu teri hapseder ve örtünün kumaşından sızar.

Terden gelen nem yastık kılıfına sızarak bu tuhaf renkli lekelerin oluşmasına neden olur ve üstelik gece boyunca saatlerce yüzle temas halinde kalan bu lekeler daha da koyulaşır.

Ancak tek suçlu ter değildir, ıslak veya yağlı saçlar, bazı cilt bakım ürünleri ve makyajla birlikte lekelerin de nedeni olabilir. Bu sebeplerden kurtulmak bazen zor gibi görünse de aslında mümkündür. Her şeyden önce, lekeleri çıkmaya başladıklarında temizlemek önemlidir, çünkü bunu yapmak için ne kadar uzun zaman harcarsak, onlarla savaşmak o kadar zor olacaktır.

Kuru temizleme ile nasıl ortadan kaldırılır

Yastıklarınızda beliren o iğrenç sarı lekelerden kurtulmaya kararlıysanız , yapmanız gereken tek şey kuru kullanımlı bir karışım oluşturmaktır. Doğal, ev yapımı ve ücretsiz beyazlatıcı görevi görecek gerçek bir temizleme macunudur.

Tek yapmanız gereken iki yemek kaşığı kabartma tozu , 2 yemek kaşığı tuz ve hidrojen peroksidi birleştirmek. Böylece yastığınızdaki en inatçı tüm sarı lekelerin üzerine uygulayabileceğiniz kremsi bir kıvam elde edeceksiniz. Zaten evinizde olduğundan emin olduğumuz bu üç malzemenin karışımı, yüzeyleri ve kumaşları tamamen beyazlatabildiği için size yardımcı olacaktır.

Kabartma tozu, mucize bir çözüm

Aslında kabartma tozunun dezenfekte edebildiği, hidrojen peroksitin ise gücünü artırdığı bilinmektedir . Ayrıca tuz, yüzeyde sürtünme yapmamıza yardımcı olacak ve makarnayı süngerle ovmak daha etkili olacaktır.

Yumuşak bir bez veya sünger yardımıyla kremi ovun ve kumaş üzerinde birkaç dakika bekletin. Artık her zaman uyguladığınız yöntemi izleyerek nihayet durulayabilir ve çamaşır makinesinde yıkamaya devam edebilirsiniz. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın, ne kadar etkili olacağını göreceksiniz.

ev