Yatağın altında bir kaşık tuz: Neden ve nasıl yapılacağını öğrenin

İyi uyumak bir zorunluluktur: İyi ve dinlendirici bir uykunun tadını çıkarmazsak, fiziksel sağlığımız ve zihinsel berraklığımız tehlikededir.

Ancak çoğu zaman iyi nefes alamayız, terli uyanırız, öksürük ve burun tıkanıklığı dinlenmemize izin vermez. Ve nedeni? Sadece mevsimsel rahatsızlıklar değil, nem. Aşırı kuru veya aşırı nemli hava, astım atakları veya alerjiler gibi ciddi sonuçlarla birlikte, sağlığımızı gözle görülür bir şekilde etkiler.

Evlerimizdeki çevre koşullarını ölçmek için higrometre gibi özel bir alete ihtiyacımız yok. Sadece birkaç ayrıntıya bakın: Pencere camlarında yoğuşma, küf lekeleri, soyulma sıvası varsa, kesinlikle sağlıklı bir bağlamda yaşamıyoruz.

Kendimizi bir nem alma cihazı ile donatabiliriz, ancak yeni bir cihazın masrafından ve tüketiminden tasarruf etmek istiyorsak, bazı önlemler almak ve ardından doğal, çok etkili bir yönteme başvurmak daha iyidir!

Yatağın altında basit bir çorba kaşığı tuzla nasıl daha iyi uyuyabilirim?

Yatağın altında bir kaşık tuz: Neden ve nasıl yapılacağını öğrenin

Nemle mücadele kuralları

Nemle mücadele etmek için odaları, özellikle banyo ve mutfağı iyi havalandırmayı unutmayın. Özellikle güzel havalarda pencereleri sonuna kadar açın ve odaları iyice kurutmak için güneşin içeri girmesine izin verin.

Banyoda ve mutfakta, su buharının hemen emilmesi için fanı ve davlumbazı açın.

Yeşil bir baş parmağınız varsa, orkidenin fazla nemi emebileceğini ve evinizi daha da zarif hale getirebildiğini bilmelisiniz. Bir pencerenin yanına yerleştirin, artık yoğuşma oluşumunu fark etmeyeceksiniz.

Ve sonra yatak odası için geçerli olan tuz numarası var, ama sadece değil! Her ortamda mükemmeldir.

Yatağın altında basit bir çorba kaşığı tuzla nasıl daha iyi uyuyabilirim?

Kaba tuz çeşitli nedenlerle ünlüdür, ancak asıl tuz belki de fazla nemi emmektir. Kısaca havada dağılan su buharı parçacıkları için bir mıknatıs görevi görür.

Yatağın altına veya hemen yakınına bir kase dolusu koyun, rahatlamayı ve uykuyu teşvik etmek için lavantaya birkaç damla uçucu yağ ekleyin.

İyice dağıtmak için karıştırın ve uyuyun.

Ertesi gün, derin ve nihayet dinlendirici bir uyku sayesinde yeni olarak uyanacaksınız.

4 veya 5 gün sonra kabı kontrol edin: tuzun bir kısmının çözündüğünü ve altta renksiz bir sıvı biriktiğini fark edeceksiniz. Bu, değiştirilmesi gereken tam anı gösteren sinyaldir.

Oda gibi kokan doğal nem alma cihazınızı yenilemek için yukarıda açıklanan adımları tekrarlayın!

Harika, değil mi?!

ev