Kaba tuzun birden fazla kullanımı olabilir. Genellikle yemek pişirmek için veya yağdan arındırmak için sirke, bikarbonat vb. ile birlikte kullanırız.

Kaba tuz

Gerçekte çok az kişi bunun oda nem alma cihazı olarak da faydalı olabileceğini biliyor . Aşırı nem, özellikle yağışlı dönemlerde , kış ve sonbahar aylarında her evde meydana gelen bir sorundur . Genellikle hava soğuk olduğunda pencereler, balkonlar gibi her şey kapalı tutulur, böylece duş sonrası ve yemek pişirme buharı evin içinde hapsolur .

Bunun kaçınılmaz sonucu duvarlarda nem ve dolayısıyla küf oluşmasıdır . Bazen nem, hem apartmanlarda hem de müstakil evlerde balkonlardan ve balkonlardan akan sulardan da kaynaklanır. Nem kolayca oluşur, aynı kolaylıkla küflenir ve sonra onu ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır.

Küf oluştuğundan evdeki nem

Aklımıza gelen çözüm , çok maliyetli olan ve nemin devam etmesi nedeniyle her zaman istenilen sonucu vermeyen nem alma cihazlarının satın alınmasıdır . Bazı insanlar nem gidericiler, vantilatörler, aspiratörler, sprey küf önleyici ürünler satın alır, ancak nihai sonuç neredeyse her zaman hayal kırıklığı yaratır.

Kaba tuz

Öncelikle günlük olarak yapılan küçük hatalara dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin ocağı açtığınızda , ister bir ister birden fazla olsun, çok gürültülü ve sinir bozucu olsa bile mutlaka davlumbazı da açmalısınız. Hava izin veriyorsa, yani yağmur yağmıyorsa ve hava soğuk değilse, pencereleri açık tutmanız gerekir; hatta daha fazla havanın geçmesine izin veren büyük pencereleriniz varsa daha da iyi olur. Bu durumda devridaim daha fazladır ve nem daha iyi kontrastlanır.

Duş alırken fanları çalıştırıyorsunuz, hatta bu durumda pencereleri açıyorsunuz. Son olarak, çok ıslak kıyafetleri evin içine asmamak en iyisidir , çünkü kışın yapay olarak yaratılan ısı ile bunların dışarıya göre daha çabuk kuruduğu doğrudur, ancak aynı zamanda buharlaşan suyun ev tarafından emildiği de doğrudur. duvarlara dönüşür ve sonra kalıba dönüşür. Balkonda bitki bulunduranlar bir hata daha yapıyorlar, yani tabaklara çok fazla su döküyorlar, bu da daha sonra dışarı çıkıp durgunlaşıyor .

Bu şekilde iç ortam sağlıksız hale gelir ve dolayısıyla çocuklar için uygun olmaz. Küf bulunan nemli bir ev de kötü kokar ve orada yaşamak sorunlu hale gelir. Hızlı ve her şekilde harekete geçmeli ve sorunu çözmeliyiz.

Doğal bir ilaç olarak kaba tuz, son derece kullanışlı

Kaba tuz kurtarmaya gelebilir çünkü çok düşük maliyetli, kendin yap nem alma cihazıdır. İri tuz evin tüm odalarındaki nemi emer , nemlendiğinde kim bilir ne kadar para harcamadan tekrar satın alınabilir ve yenisiyle değiştirilebilir. Tuzun nemi gerçekten işe yaradığının kanıtıdır.

Tıpkı büyükannelerimizin yaptığı gibi kullanmak için boş bir plastik şişeyi alıp ikiye bölmeniz yeterli. Daha sonra iyice kurulayın ve içine 150 gram kaba tuz dökün. Bu miktar 5 mx 5 m ölçülerindeki bir odanın nemini alma kapasitesine sahiptir.

Şişedeki tuz, odada ne kadar nem olduğu nasıl anlaşılır?

İçine kaba tuz konulan organze torbanın yerleştirileceği şişenin altı delinerek bir kaba yerleştirilmelidir. Odada ne kadar nem bulunduğunu anlamak için altında oluşan suya bakmanız yeterlidir .

Alternatif olarak, kaba tuz bir organze torbanın içine yerleştirilebilir ve daha sonra oldukça büyük bir kasenin içine yerleştirilen bir kevgir içerisine yerleştirilebilir . Odaya konulacak kaba tuz miktarları odanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte minimum 100 gram , maksimum 150 grama kadar kaba tuzdan bahsediyoruz .

Kaba tuzun alternatifi tuz lambaları

Torbaya ya da şişe, kevgir vb. içerisine koymak sorun yaratabileceğinden kaba tuz kullanmak istemeyen herkes tuz lambasını satın alabilir. Bu, uzun süre açık kalan ve aynı zamanda odalarda mevcut nemi kurutan, elektrikli , enerji yoğun bir nem alma cihazıdır .

Bu lamba Himalaya tuzundan yapılmıştır , her yerde satılmaktadır. Genellikle maliyeti 40 ila 60 avro civarındadır. Fiyat ölçüye göre değişmektedir. Ayrıca rakipsiz fiyatlarla çevrimiçi olarak satın alınabilir ve yatak odaları için mükemmeldir. Bir kez açıldığında muhteşem, romantik, büyülü bir atmosfer yaratır , yaydığı ışık yumuşak, turuncudur.

ev