Bir şilte üzerindeki ter lekeleri çirkin ve can sıkıcı olabilir, bu nedenle onlardan nasıl kurtulacağınızı bilmek özellikle önemlidir. Ve bu, çok sıcak olduğunda ve daha fazla terlediğimiz zaman daha fazla olur. Bu hoş olmayan lekelerin üstesinden gelmenin bazı etkili ve kanıtlanmış yollarını gösteriyoruz.

İdrar lekeleri, terleme… Yatağınız zamanla sarardı ve sonunda hoş olmayan izler bıraktı  Ancak yeni bir tane almayı düşünmenize gerek yok çünkü tek yapmanız gereken sadece doğal ürünlerle eski rengine döndürmek için ipuçlarımızı takip etmek.

sararmış yatak

Yataklarınızdaki ter lekelerini nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır

Yatağınızı değiştirdiğinizde   yatağınızda sararmaya başlayan lekeler görüyor musunuz   ? Boşver ! Yatağınızın her köşesini süpürdükten sonra, bu hoş olmayan lekelerden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak için bu ipuçlarını izleyin.

Ter lekelerinden kurtulmak için hidrojen peroksit

Hidrojen peroksitin etkilerinden yararlanmak için  karıştırmadan önce 3 yemek kaşığı hidrojen peroksit  ve 4 yemek kaşığı suyu bir şişenin içine dökmeniz yeterli. Ardından solüsyonu sararmış ter lekelerinin üzerine püskürtün ve bir saat etki etmesini bekleyin. Mikrofiber bez veya sünger kullanarak sorunlu bölgeleri ovarken gerekirse işlemi tekrarlayın. Ayrıca, dikkatli bir şekilde ele aldığınızdan emin olun.

Ter lekelerinden kurtulmak için beyaz sirke

 Ekolojik ve doğal temizlik çözümleri söz konusu olduğunda, şilteler dahil  her türlü yüzeyi  dezenfekte etme ve yağdan arındırma özelliğiyle parlayan beyaz sirke olmadan nadiren yapmaya cesaret ediyoruz  . Ve iyi bir nedenle, onları mükemmel bir şekilde beyazlatabilir.

Oldukça etkili olan bu ürünü kullanmak için kendinize ilk solüsyondaki gibi bir sprey şişesi verecek ve içini  yarım bardak su ve yarım bardak beyaz sirke ile dolduracaksınız.  Çözeltiyi doğrudan lekelerin üzerine püskürtün, ardından mikrofiber bir bezle ovalayıp durulamadan önce sihrin yaklaşık 1 saat çalışmasına izin verin.

Ter lekelerinden kurtulmak için sodyum bikarbonat

Beyaz sirkenin yanı sıra kabartma tozu, birden fazla açıdan hayat kurtarıcı olduğu için her zaman yanınızda bırakılması gereken ekolojik malzemelerden biridir. Kabartma tozu tozu, tabiri caizse,  önemli bir leke çıkarma ve koku giderme  gücüne sahiptir . Kullanmak için bir bardak suya 4 yemek kaşığı dökün, karıştırın ve elde edilen maddeyi sarı noktalara uygulayın. Mikrofiber bir bezle hafifçe ovaladığınızdan emin olun ve ardından ürünü 1-2 saat bekletin. Son olarak, kalan kabartma tozunu çıkarmak için yatağınızı vakumlayın.

Bir şilte yüzeyinin vakumlanması

Ter lekelerinden kurtulmak için hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit temizleme formülünü geliştirmek istiyorsanız, bazen küf kokan sarı lekeleri çıkarmanıza yardımcı olacak başka bir basit formül var. Ondan kurtulmak için bir kapta bir bardak %3 hidrojen peroksit, 3 yemek kaşığı kabartma tozu ve birkaç damla bulaşık deterjanı karışımı yapın. Çözeltiyi iyice karıştırın  , böylece kabartma tozu çözülebilirsonra bir sprey şişesine dökün. İkincisini doğrudan yatağın lekeli bölgelerine püskürtün ve birkaç dakika etki etmesine izin verin. Şilteyi 1 saat kurumaya bırakın ve işiniz bitti! Kurumayı hızlandırmak istiyorsanız, her zaman bir saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Ayrıca hiçbir koşulda çamaşır suyu kullanılmaması gerektiğini de unutmayın.

Temiz beyaz yatak

Bu temizleme yöntemleri etkili olmaya devam ederken, yatağınızın ömrünü uzatmak ve sağlığınızı korumak için düzenli olarak bakımının yapılması gerektiğini unutmayın.

ev