Çünkü uyumadan önce 1 muzu kaynatarak hayatınızın değiştiğini göreceksiniz. Ne olacağı çok beklenmedik.

bir muz kaynatın

Bu tarifi hazırlayın ve hayatınızın daha iyiye doğru değişeceğinden eminiz. Tek ihtiyacınız olan bir muz ve biraz su ve hepsi bu.

Uyuma güçlüğü, nasıl önlenir

Düzenli bir uyku programına sahip olmak, yatmaya çalışmak, her gün aynı saatte kalkmak ve hafta sonları bile buna bağlı kalmak uykusuzlukla savaşmaya yardımcı olur.

Büyük akşam yemeklerinden ve yatmadan önceki saatlerde alkol ve kafein alımından kaçınmak da yardımcı olabilir. Cep telefonunuzu veya tabletinizi yatakta kullanmanız da önerilmez. Her ne kadar en önemlisi uyumaya zorlamamak olsa da. Yatakta dönüp durursak, zaman geçer ve uyku gelmez: kalkıp okumak gibi rahat bir aktiviteye başlamak (televizyona başvurmamak daha iyidir) ve daha sonra tekrar denemek daha iyidir.

Uykusuzluk hastalığı

Uyumadan hemen önce çok yoğun bir şekilde uygulamadığınız sürece, fiziksel egzersiz rahatlamak için bir müttefik olabilir . Sakinleştirici etkileri olduğu için kediotu, çarkıfelek veya papatya gibi şifalı bitkileri demleme şeklinde de kullanabilirsiniz.

Farkında mısınız bilmiyoruz ama bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek gerçek besinler var , işte onlar.

Bir muzu kaynatarak çözün

Pek çok insan uyumakta güçlük çeker ve sonunda ilaca başvurur. Bundan önce, iyi uyku alışkanlıkları ve uygun beslenme denemeye değer. Bu anlamda beyin tarafından salgılanan ve uykuyu düzenleyen bir hormon olan melatonin veya melatoninin vücutta sentezlendiği esansiyel bir amino asit olan triptofan içeren besinler yardımcı olur.

Pirinç, yulaf ve tatlı mısır, gram başına en yüksek melatonin içeriğine sahip gıdalardan bazılarıdır. Yulaf ayrıca B1 vitamini, demir, fosfor ve esansiyel yağ asitleri içerir. Melatonine ek olarak proteinler, B ve C vitaminleri ve omega-3 yağ asitleri sağlayan ceviz de öne çıkıyor.

Montmorency ve Balaton sınıfı başta olmak üzere siyah kiraz ve domates az da olsa melatonin içeren besinler listesinde yer alıyor.

Triptofan açısından zengin besinler yumurta, süt ürünleri (özellikle peynir), baklagiller, fındık ve meyvelerdir. Baklagillere gelince, nohut veya mercimekle sınırlı değiller, ancak soya bu amino asidin en büyük miktarını sağlayan bu türün besini.

Bu durumda melatonin durumunda olduğu gibi ceviz mükemmel bir müttefiktir. Triptofan açısından en zengin olanlar badem ve her şeyden önce antep fıstığıdır.

Triptofanın etkileri, serotonin oluşumuna katkıda bulundukları için büyük ölçüde vücuttaki B6 vitamini ve magnezyum varlığına bağlıdır. Somon ve ton balığı, triptofan sağlamada cömerttir ve ayrıca B6 vitamini açısından da zengindir.

Muz

Muz ayrıca kalbi korumaya ve yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı olan potasyuma ek olarak melatonin içerir Bu nedenle, uykuya dalmak için iyi bir akşam yemeği, fındık ve muzlu ılık yulaf lapası olabilir. Tam da bu nedenle, bugün size sorunu çözmenize kesinlikle yardımcı olacak bir bitki çayı tarifi sunuyoruz.

Tek yapmanız gereken bir muzu kaynatıp doğramak. Ardından sıcak suyu süzün ve biraz tarçın ekleyin. Uyumadan önce bitki çayını için , eminiz uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

ev