Mutfağın vazgeçilmezi olan un ve tahıllar her türlü ekmek ve kek yapımında kullanılmaktadır. Bu nedenle mutfak dolaplarınızın bu malzemelerle dolu olması tesadüf değildir. Ancak ve tüm faydalarını korumak için onları iyi bir şekilde saklamak gerekecektir. Peki onları yiyecek güvelerinden nasıl korursunuz? Açıklama.

Un ve tahıllarınızı nasıl saklamanız gerektiğini bilmiyorsanız aşağıdaki satırlar çok işinize yarayacaktır.

Un ve tahıllar nasıl uygun şekilde saklanır ve gıda güvelerinden nasıl kaçınılır?

Sürekli yeni tarifler peşindesiniz. İyi bir nedenle, bir aşçı veya pasta şefi olarak yeteneklerinizi geliştirmeyi seviyorsunuz. Bunun için ellerinizi kirletmekten çekinmiyorsunuz. Hal böyle olunca ve tüm hazırlıklarınızın başarılı olması için özellikle un ve tahıllar söz konusu olduğunda kaliteli malzemeleri tercih etmekten çekinmiyorsunuz. Ancak bazı durumlarda bu yeterli değildir! Gerçekten de,  bu ürünleri ideal bir şekilde tutmazlarsa, tüketime elverişsiz hale gelirler .  Un veya tahıl paketlerinizde böcek, kelebek ve hatta gıda güvelerinin   ortaya çıkmasını veya çoğalmasını önlemek   için yapmanız gerekenler burada.

Un ve tahıllar

Un ve tahıllarınızı saklamak için hava geçirmez kaplar seçin

İster tahıl ister un olsun , orijinal ambalajlarından çıkarıp mümkünse hava geçirmez kaplara veya kavanozlara, cam kavanozlara koymaktan çekinmeyin  . Bu sayede bozulmalarına neden olabilecek ortam havasından daha iyi korunacak ve korunacaktır. Herhangi bir riskten kaçınmak için her kavanozun üzerine söz konusu ürünün satın alma tarihini ve son kullanma tarihini de yazabilirsiniz.

Ayrıca kaplarınızı kuru ve serin bir yere koymayı unutmayın. Yemek akarları sıcak yerleri tercih eder . Gerçekten de genellikle yumurtalarını 20 derecenin üzerindeki bir sıcaklıkta bırakırlar.

Bu ipucuna ek olarak, unlarınızı ve tahıllarınızı daha iyi korumak için bu ipuçlarını da takip edebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızı beyaz sirke ile temizleyin : Unlarınızı hava almayan kavanozlarda ve kuru, serin yerlerde saklamanın yanı sıra tüm güve, larva  ve diğer böceklerden kurtulmak için mutfak dolaplarınızı temizlemeyi  de unutmamalısınız  .

Bunun için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Gerçekten de, güveler kokusundan nefret eder. Tek yapmanız gereken bir sprey şişesini su ve  beyaz sirke ile doldurmak ve ardından bu solüsyonu dolaplarınıza püskürtmek. Un veya tahılınız hala orijinal ambalajındaysa, ancak dolap tamamen kontrol edildikten ve tamamen kuruduktan sonra tekrar dolaba koyduğunuzdan emin olun.

Kavanozların arasına birkaç defne yaprağı serpin   Un ve tahıllarınızı korumak için defne yaprağı kullanarak yemek güvesi oluşumunu da engellemelisiniz. İkincisi, insektisitlere başvurmak zorunda kalmadan bu tür böceklere karşı etkili bir şekilde hareket eder. Tek yapmanız gereken  dolaplarınıza veya kapların içine birkaç defne yaprağı koymak . Yaydıkları güçlü koku, bu tür haşereleri otomatik olarak korkutup kaçıracaktır.

Yemek veya saklamak istediğiniz tahıllar ne olursa olsun: durum buğdayı, yulaf veya kılçıksız buğday,  defne yaprağı  , yiyecek güvelerinin ortaya çıkmasını ve çoğalmasını önlemede en iyi müttefikiniz olacaktır.

Bu ipuçlarını takip ederek, ununuzu ve tüm tahıllarınızı mutfağınızda uzun süre tutabileceksiniz. Ayrıca yemek güvelerinin yemeğinize bulaşmasını önlemek için yukarıda bahsedilen doğal malzemeleri kullanmaktan çekinmeyin.

ev