Bu doğal sistemlerle, kirleticilerden ve enerji harcamalarından kaçınarak her zaman temiz ve sterilize edilmiş havaya sahip olacaksınız.

patates, yöntem, doğal, bahçe, yeşil

Yemyeşil bir sebze bahçesi elde etmek için doğru gübreleri seçmek çok önemlidir. Piyasada düzenli olarak bulabileceğiniz seçeneklere ek olarak, ek bir ücret ödemeden büyük faydalar sunabilecek ekolojik ve eko-sürdürülebilir çözümler de vardır.

Bunlar arasında en iyi ve en etkili olanlardan biri kesinlikle patates suyudur. Bu tamamen yeşil kaynağın çok geçerli ve çevre dostu bir çare olduğu kanıtlanacaktır. Bunu kullanarak, doğal kaynakların geri dönüşümüne katkıda bulunacak ve ekosistem üzerindeki etkiyi azaltacaksınız.

Patates suyu nasıl hazırlanır

patates, su, hazırlamak, yemyeşil, doğal

Gelişen ve sağlıklı bir sebze bahçesi yetiştirmek, özellikle patates suyu gibi ekolojik çözümler kullanırken çok fazla memnuniyet verebilecek bir deneyim olabilir.

Patates kabuklarının geri dönüşümü gibi küçük bir jestle, bahçenizi yeşil bir vaha haline getirerek ve ekosisteme saygılı hale getirerek gezegenimizin sürdürülebilirliğine önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Patates suyu, ücretsiz bir kaynak olmasının yanı sıra, vücudumuzun sağlığı için faydalı olan önemli besinleri içerir . Gübre olarak kullanımı , zararlı kimyasallar kullanmadan bitki büyümesini ve toprak refahını iyileştirmek için etkili bir çözüm sunar.

Patates suyunun hazırlanması ve kullanımı gerçekten temeldir. Patatesleri soyarken, genellikle ne kadar değerli olduklarını görmezden gelerek derileri yüzeysel olarak atma eğilimindeyiz . Sadece bitkilerimiz için değil, cildimiz için de.

Bununla birlikte, bu özel durumda, onları toplayıp sıcak suyla bir kaba koyarsak, bitki büyümesi için gerekli bir besin maddesi olan potasyum bakımından zengin bir infüzyon elde edersiniz.  Ve yaz aylarında vücudumuz için de önemlidir.

Bu karışımın uygulanması çok kolaydır: sadece bir nebülizör ile doğrudan bitkilerin üzerine püskürtün. Yeterli dozlarda, patates suyu şaşırtıcı sonuçlar verecektir.

Patat suyundan maksimum faydayı elde etmek için ve infüzyonu ayda bir kez uygulamanız, dozları yetiştirdiğiniz bitkilerin özel ihtiyaçlarına göre ayarlamanız önerilir.

Kullanım sıklığı bitki çeşitlerine ve çevre koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Patates suyunun özellikle potasyum bakımından zengin olduğunu unutmayın. Bu nedenle, uygulamadan sonra kültürlerinizin reaksiyonlarını dikkatlice gözlemlemek ve gerekirse kullanılan infüzyon miktarını ayarlamak önemlidir.

Patates suyunun birçok ürün için doğal ve faydalı bir gübre olmasına rağmen, uygun olmayabileceği bazı bitkiler olduğunu unutmayın.

gübre, potasyum, doğal yöntem, hazırla, kendin yap

Özellikle, bu infüzyonu domates, patlıcan ve biber gibi bitkilere püskürtmekten kaçının, çünkü bu çeşitler bu tür bir tedaviye olumlu yanıt vermeyebilir.

Bunun yerine, dikkatinizi sarımsak, lahana, şalgam, salatalık, kabak, karpuz ve kavun gibi patates suyunun özellikle etkili olacağı ürünlere odaklayın.