Yerdeki çizgiler evcil hayvanınızın çişiyse, asıl sorun kullandığınız deterjanda veya paspası fırçalama şeklinizde değil, paspasın kendisinde yatmaktadır.

Malzeme ne olursa olsun, nötr ve doğal bir deterjan kullanmanın tavsiye edileceği varsayımından başlayalım: Örneğin, bir kova ılık suda çözülen Marsilya sabunu her yüzeyde mükemmeldir. En dayanıklı olanlarda, daha da belirleyici bir temizleme ve yağ giderme etkisi için karıştırılana kadar sirke veya kabartma tozu bazlı bir çözelti de kullanabiliriz.

Ancak bunu söyledikten sonra, elde ettiğimiz sonuçlardan her zaman memnun değiliz ve sanki paçavranın geçişi iz bırakmış gibi kusurları fark ediyoruz.

O zaman daha da kötü sonuçlarla ikinci kez üzerinden geçelim!

Bunun olması nasıl önlenir? Sadece bir avuç tuzla!

Nasıl yapılacağını birlikte görelim.

Yerdeki çizgilere elveda deyin! Tek ihtiyacınız olan bu doğal içerikten bir avuç!

Yerdeki çizgilere elveda deyin! Tek ihtiyacınız olan bu doğal içerikten bir avuç!

Scopone’u iyice geçtikten sonra izler ve haleler devam ederse, tekrar yıkamaya başlamayız, tamamen işe yaramaz! Mesele şu ki, büyük olasılıkla paspasın kendisi o kadar kirli ki, geçişinin bir izini bırakıyor.

Her seferinde durulasak ve kiri çıkardığımızdan emin olsak bile, bu her zaman böyle değildir, tam tersine. Su ve deterjanla karıştırılan yüzeylerdeki toz ve siyahın, paçavranın dokuları arasına nüfuz ettiğini ve derinlemesine emprenye ettiğini unutmamalıyız.

Yüzeylerin üzerinden geçirerek, halelerin oluşmasına izin veren grimsi karışımı hareket ettirmekten başka bir şey yapmıyoruz.

Derinlemesine temizlemek ve sterilize etmek için tuz kullanın. Sıcak su dolu bir kovaya 3 yemek kaşığı dökün ve paspasla karıştırarak eritin. Sonra en az bir saat bekletin. Tuzun arındırıcı etkisi tüm bakterileri yok edecektir. Gerekli süre geçtikten sonra, tüm kir ve sodyum klorür kalıntılarını gidermek için musluğun altında iyice durulayın ve kurumaya bırakın.

Mükemmel bir yıkama sağlamak için bu adımlar haftalık olarak tekrarlanmalıdır.

Pası çıkarmak için tuz da kullanabiliriz, lekeleri çıkarmak için beyaz şarap sirkesinde veya mobilyalarda seyreltin, ancak onları beslemek için biraz zeytinyağı ilavesiyle kullanabiliriz.

Kısacası, doğanın bu armağanının herhangi bir yüzeyin derinlemesine sterilize edilmesini sağladığını her zaman hatırlayalım. Bizim için doğru olanı bulmak, tasarrufları ve çevreyi korumak için kileri açmak yeterli olduğunda, paramızı pahalı endüstriyel ürünler satın almak için gereksiz yere harcamayalım!

ev