Tuz sadece yiyecekleri baharatlamak için kullanılmaz, yere atılan bir avuç tuz da mükemmel bir ekolojik ve ekonomik temizleyici olmasının yanı sıra yaygın bir soruna da çözüm olur. Ne işe yarayabileceğini bulalım.

Bir avuç yer tuzu

Geleneksel deterjanlara kıyasla ekolojik deterjan kullanmanın büyük avantajlarını bulabilirsiniz . Öncelikle genellikle kullandığımız deterjanlar ile organik deterjanlar arasındaki farkları net bir şekilde belirtmeliyiz.

Ekolojik deterjanların avantajları

Geleneksel deterjanlar , çevreye ve sağlığımıza olumsuz etkisi olan farklı kimyasallardan oluşur . Çevre dostu ürünler, çevrenin korunmasına yardımcı olan biyolojik olarak parçalanabilen ürünlerden üretilir .

Yere düşüyor

Geleneksel deterjanlara kıyasla organik deterjanların kullanımında önemli avantajlar bulunabilir:

• Her şeyden önce tasarruf : Çoğu ekolojik deterjanın temizlik görevlerini gerçekleştirmek için sıcak su kullanmasına gerek yoktur. Bu nedenle, örneğin kıyafetlerin temizliğinde en iyi temizleme etkisini elde ederek çok fazla enerji tasarrufu sağlayacağız.

• Hammaddeler : Geleneksel deterjanlardan farklı olarak organik deterjanlar, doğaya ve çevreye saygılı, dünyanın flora ve faunasının korunmasına yardımcı olan biyolojik olarak parçalanabilen ürünlerden yapılır . Bu avantaj sadece çevre için değil aynı zamanda sağlığımız için de faydalıdır.

Çevre dostu deterjanlar

• Sağlık : Tüm geleneksel deterjanlar yüzeylerde, giysilerde ve cildimizde kimyasal kalıntı bırakırken , doğal ürünlerle üretilen ekolojik deterjanlar herhangi bir cilt tahrişine veya sağlık sorununa neden olmaz.

• Çevre : Geleneksel deterjanlarda bulunan sülfatlar ve kimyasallar çevrenin korunmasını ciddi şekilde etkileyecektir. Bu sayede çevre dostu temizleyici biyolojik olarak parçalanabilir ve kirlenme veya çevreye zarar verme tehlikesi oluşturmaz. Bu ürünlerin eninde sonunda nehirlerde ve okyanuslarda ortaya çıkacağını, hayvanların ve bitkilerin de onlarla bir arada bulunduğunu unutmamalıyız.

Doğayı Koru

Yerdeki tuz: kopyalama yöntemi

Az önce sıraladığımız tüm avantajlar sayesinde, ekolojik deterjan kullanımının çevreyi koruma ve koruma konusunda büyük bir ilerlemeyi temsil ettiğini gözlemleyebiliyoruz .

Üstelik kişisel açıdan bakıldığında bu bize sağlık ve enerji tasarrufu açısından da çok büyük faydalar sağlıyor ve aynı zamanda şehirlerimizdeki kirliliğin azaltılmasına da yardımcı oluyor. Son olarak ekolojik deterjan kullanımının doğaya ve etrafımızdaki her şeye çok büyük faydalar sağlayacağını, bu nedenle farkındalık yaratıp harekete geçmekte fayda olduğunu belirtmek gerekir.

Evde karınca istilası

Tuz ve bikarbonat evde yaygın olarak kullanılan ekolojik deterjanlar arasındadır . Bu sadece normal ev işlerinde değil, aynı zamanda acil bir durum söz konusu olduğunda da geçerlidir. karıncaların varlığı gibi !

Bu küçük ama çok sayıda ve istilacı böcekler sayısal avantaja sahiptirler; çok sayıdadırlar ve her yere sızabilirler. Mutfağımızın karıncalarla dolu olduğunu görürsek ne yapmalıyız ?

Öğle ve akşam yemeklerimizi sakladığımız, hazırladığımız, pişirdiğimiz bu hassas ortamda onlara zarar veren kimyasal ürünleri kullanmak, iki ucu keskin bir kılıçtır ve sonunda aleyhimize döner! Kimyasal köpükler ve tozlar kesinlikle çevre dostu bir yöntem değildir. Tuz, karıncalar için kesinlikle zehirlidir ve bu özelliği onların hızlı ve kolay bir şekilde yok edilmesinde faydalıdır.

Açıkçası, evin giriş noktasını anlamak için onların yolunu takip etmemiz gerekiyor, giriş noktasını bulduğumuzda yere bir avuç tuz döküyoruz ve yem olarak biraz şeker ekliyoruz.

Tuzu tükettikten sonra ölecekler ve biz de sorunu kimyasallar olmadan çözmüş olacağız.

ev