Yeri diş macunu ile temizlemeyi deneyin – bu ev hanımlarının sırrıdır. Sadece diş macununu suya koy.

Zeminler için suda diş macunu

Çok fazla para harcamadan zeminleri temizlemenin hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, bunu kullanabilirsiniz. Sadece diş macunu kullanmak, sizi çok sayıda pahalı yer yıkama ürünü satın almaktan kurtaracaktır . Diş macunu, ağız hijyeninizi sağlamanın yanı sıra zeminin temiz ve parlak olmasına yardımcı olur.

Fayans ve fayanslar çok çabuk kirlenir ve açık renkli olduklarında iç mekanı çok çirkin hale getirirler. Bu nedenle, özellikle hijyen açısından onları her zaman temiz tutmak önemlidir. Bununla birlikte, temiz bir ev aynı zamanda zaman ve özveri gerektirir, ancak özellikle doğru yöntemi kullanırsanız zemini temizlemek o kadar da zor değildir.

İşte diş macunu ile yerleri nasıl yıkayacağınız

Zemin temizliği bu nedenle önemlidir ve aşağıda zaten evinizde bulunan bir ürün olan diş macununu kullanarak bunu nasıl yapacağınızı göreceğiz. Bu nedenle, piyasada bulunan ve sıklıkla tavsiye edilen belirli ürünlere elveda diyebilirsiniz. Sadece diş macunu ile yıkayarak farkı anlayacaksınız.

Diş macunu ile zeminleri temizleyin

Dediğimiz gibi zeminlerin temizliği önemlidir çünkü kirlerin en çok biriktiği noktadır. Doğru ürünlerle yapmak önemli ve bunların ticari ürünler olduğu söylenemez. Aslında, sadece diş macunu kullanarak yerleri yıkamak mümkündür.

Diş macunu, beyazlatıcı ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğundan inatçı lekeler üzerinde çok etkilidir . Diş macunu ile yıkamak için bunu ve ılık suyu almanız yeterli. Daha sonra 1 L suya yaklaşık 2 yemek kaşığı diş macunu koyup iki ürünü güzelce karıştırmanız yeterli olacaktır.

yerleri diş macunu ile yıkayın

Yumuşak bir bez ve süpürge yardımıyla zemine yayabileceğiniz aşındırıcı bir macun elde edeceksiniz . Zemindeki tüm kiri temizlemek için fırçalamaktan çekinmeyin. Sonra gidin ve her şeyi temiz suyla durulayın . Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Bu sayede temiz ve parlak bir zemine sahip olacaksınız. Diş macununun aşındırıcı özelliği sayesinde en derin kirler bile çıkarılmıştır. Bu yöntem çok etkilidir, ancak mermer, ahşap ve granit olanlar da dahil olmak üzere bazı zemin türlerinde kaçınılmalıdır .

diş macunu ile temiz zeminler

Diş macunu, kirin en çok birikme eğiliminde olduğu derz dolgu hatlarını temizlemek için de mükemmeldir. Bu durumda diş macununu diğer ürünlerle birleştirerek bir karışım oluşturmanız gerekir. Şunları birleştirmeniz gerekecek: 3 L ılık su, 4 yemek kaşığı deterjan, bir bardak sirke, 4 yemek kaşığı diş macunu.

1 L suyu diş macununuzla karıştırarak başlayın. Homojen bir çözelti elde ettiğinizde beyaz sirkeyi ekleyin ve tekrar karıştırın. Deterjanı ekleyin ve son olarak her şeyi 2 L su ile bir kovaya dökün. Bir fırça yardımıyla zemini ovun. Eski bir diş fırçasıyla derzleri daha iyi temizlemek için bileşimi kovaya koymadan da kullanabilirsiniz.

ev