Kötü ter kokularını gidermek için birkaç yöntem vardır. Limon suyu, kabartma tozu veya beyaz sirke arasında hayat kurtaran doğal ürünlerde eksiklik yok. Ter kokularını gidermek için benimsenecek refleksler ile bundan nasıl yararlanılacağını görelim  .

kokulu çamaşır

Ter kokan çamaşırları makinede nasıl yıkıyorsunuz?

Bu numara, doğal bileşenlerin şaşırtıcı etkisine dayanmaktadır. Ter kokusundan kurtulan ve kıyafetleri daha uzun süre koruyan tarifler.

Doğal içerik

Sirkeyi ve koku giderici ve leke çıkarıcı etkisini alın. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için bir kova soğuk su hazırlayın, içinde beyaz sirkeyi seyreltin ve karıştırın. Terli kıyafetlerinizi 30 dakika bekletin  ve işiniz bitti. Tek yapmanız gereken onları çamaşır makinesine koymak, sonra durulamak ve kurutmak.

Sirkeden bahsedecek olursak kabartma tozunun leke çıkarma gücünden bahsetmemek elde değil. Bu çok amaçlı olmazsa olmazı    kullanmak  için, ev yapımı deterjanınızla yıkama yüküne bir bardak ekleyin   ve ardından soğuk suda yıkayın.

Kaçırılmaması gereken bir diğer doğal içerik ise limondan başkası değil. Kötü kokulardan sorumlu bakterileri parçalamak için doğrudan çamaşırlarınızın üzerine dökmek üzere bir limon suyu hazırlayın  .

Koku devam ederse, sadece bir fincan yerine iki fincan kabartma tozu tercih ederek kıyafetleri ıslatmayı tercih edin. Ardından kıyafetleri  bir gün, hatta 24 saat boyunca lavaboda bırakın.

Unutulmamalıdır ki, yanlış adımlardan kaçınmak için kıyafetlerinizin etiketlerindeki bilgilere başvurmanız en iyisidir.

Giysilerdeki ter kokusundan kurtulmak için diğer ipuçları ve püf noktaları

1. ipucu

Çoğu zaman, kokan giysiler, çamaşır makinenizdeki doğal bir sorunun sonucu olabilir. Bu, çamaşırlar, vücut yağları ve diğer artıklar üzerinde kir veya deterjan birikmesinden kaynaklanabilir. Sonuç olarak, küf oluşumuna çok elverişli bir ortam yaratılır.  Ardından, makinenin kapsamlı bir şekilde  temizlenmesi  gerekecektir.

çamaşır makinesi temizliği

Gördüğünüz gibi, çamaşır makinemizin içinde yer alan bu kadar çok öğeyle, hoş olmayan kokulu giysilerle sonuçlanmak çok kolay. Bu nedenle yapılacak en iyi şey, terden hemen sonra kıyafetleri yıkayarak hemen harekete geçmektir. Ayrıca, nemin bakteri üremesini teşvik etmesine izin vermemek için, giysileri  ters çevirerek önceden havalandırdığınızdan emin olun.

2. ipucu

Cildimizin ölü hücreleri, kötü kokulardan sorumlu bakterilerin çoğunun ortaya çıkmasından sorumludur. İlk refleks olarak, temizlik ürünlerinin çamaşırların en kirli tarafına daha doğrudan etki etmesi için kıyafetleri ters çevirin  . Ayrıca pamuklu bir kumaşın polyester kumaştan ve hatta sentetik kumaşlardan daha az koku tutacağını fark edeceksiniz.

3. ipucu

Çamaşır yükü yarı yarıya azaltılarak, su elyaflara daha kolay nüfuz edebileceğinden yıkama doğru yapılacaktır. Ayrıca, temizlik çabalarınızı boşa harcamak istemiyorsanız, çamaşırların üzerinde bakteri ve kokuları hapsedecek bir tabaka bırakacağından yumuşatıcı kullanmaktan kaçının. Kalıntıların giysilerinizi lekelememesi için  doğal yumuşatıcı görevi görecek kabartma tozu veya sirkeyi tercih edin.

4. ipucu

Giysilerinizi kurutucuda değil, açık havada kurutun. İkincisi hala çok pratik, dışarıda kurutmak sadece ekolojik ve ekonomik  değil, aynı zamanda UV ışınları sayesinde kokuları ve mikropları da yok ediyor. 

Ayrıca, çamaşırlarınızın kuruma süresini büyük ölçüde artırabilecek birkaç yıkama hatasından kaçının  .

Ancak,   kur

  utmadan önce giysilerinizin ter kokusundan tamamen arınmış olduğundan emin olun. Hala kokuyorlarsa, tekrar tedavi edin ve başka bir yıkama yapın.

ev