Siz de çiçeklerin açmaması sorunuyla mı mücadele ediyorsunuz? Bugünden itibaren bu kabus sizin için de sona erecek: Olağanüstü çiçeklenmeyi garantilemek için her bitkiye bir kaşık yeter.

Hızlı ve harika çiçeklenme nasıl olur ? Bu bileşenle çiçekler kışın bile açacak. Çiçekçilik uzmanları tarafından kullanılan numarayı keşfedin .

Bitkilerin olağanüstü çiçek açması nasıl garanti edilir?

Bir bitkinin çiçek açmasını izlemek çok basit bir şey değildir. Küçük yeşil mücevherlerinize özen ve dikkat gösterseniz bile, fidanınızda açan birçok rengarenk çiçeği görebileceğiniz söylenemez . Ancak çiçeklenme süreci durursa, bunun nedeni kesinlikle bir şeyi yanlış yaptığınızdır.

Çiçekli bitkiler

Kendinize sormanız gereken ana sorular bunlar: Bitkiyi uygun bir ortama yerleştirdim mi? Günde veya haftada kaç kez sularım? Gerekirse budamalı mıyım? Uzman yeşil parmak değilseniz , kesinlikle sizden daha fazla bilgi sahibi olanlardan bilgi isteyebilir veya netten bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda gezinerek öğrenebileceğiniz birçok kavram ve bilgi vardır . Aslında, daha az deneyimli olanların bir bitkiye nasıl bakılacağını anlamalarına yardımcı olan yeşil parmakların katkısı sayesinde, İnternet bir bilim kuyusudur .

Ama katkımızın Odak noktasına geri dönelim. Nasıl hızlı çiçek açılacağını bilmiyorsanız , makaleyi okumaya devam edin: Kışın bile çiçeklerin açtığını görmenizi sağlayacak bir yöntem açıklıyoruz .

Tüm çiçeklerin açmasını sağlayan olağanüstü içerik

Çiçeklenmeyi izlemek olağanüstü bir manzaradır, ancak tüm bitkiler size bu hediyeyi veremez. Siz de küçük yeşil mücevherinizin üzerindeki küçük çiçeklerin yılın herhangi bir zamanında açtığını görmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Çiçekler

Bugün yeşil parmakların olağanüstü çiçek açmasının sırrını açıklıyoruz . Bu içerik ile bitkinizi canlandırabileceksiniz . Neye ihtiyacın olduğunu biliyor musun? Mutfağınızda mutlaka bulunduracağınız bir üründen : Çok meşhur keten tohumlarından bahsediyoruz .

Şüphesiz onları da birkaç kez satın almış veya tüketmiş olacaksınız. Sağlıklı ve lezzetli tarifler yapmak için mükemmel , bunlar aynı zamanda bitkiniz için her derde devadır. Küçük yeşil mücevherinizin sağlıklı, güçlü, bereketli ve bol çiçekli büyümesini sağlayacak doğal bir gübre yapmak için ne yapmalıyım ?

Bir tavada birkaç dakika kızartacağınız 1 büyük kaşık tohum almanız gerekecek . Azot ve önemli eser elementler açısından zengin olan bu besinlerin yanı sıra B1-B3 ve B6 grubu vitaminler olağanüstü özelliklere sahiptir.

Kavurma işleminden sonra tek yapmanız gereken bitkinizin toprağına bir yemek kaşığı keten tohumu dökmek ve çiçeği sulamadan önce üzerini biraz daha toprakla örtmek . Çok kısa bir süre içerisinde bitkinizin yeni yaprak avına çıkacağını ve sonunda uzun zamandır beklediğiniz yeni çiçeklenmenin de gerçekleşeceğini göreceksiniz .

Bununla birlikte, keten tohumu ile değiştirebileceğiniz doğal bir gübre yapmanın başka bir yolunu da sizinle paylaşmak istiyoruz . Bunu yapmak için sadece portakal kabuğuna veya alternatif olarak limon kabuğuna ihtiyacınız var .

Bu narenciye meyvelerinin her iki kabuğu da C vitamini ve eser elementler ile bitkinizin iyi büyümesine yardımcı olacak uçucu maddeler açısından zengindir. Ne yapmak zorundasın? İki narenciyeden birinin kabuğunu doğrayıp oda sıcaklığındaki bir litre suya dökmeniz gerekecek .

6 saat bekletin , sonra solüsyonu süzün. Böylece 15 günde bir yapraklara püskürtmek zorunda kalacağınız ve 20 günde bir sürekli toprağı sulayacağınız doğal bir gübre oluşturmuş olacaksınız . Sonuçlar garantilidir.

keten tohumu