Yumurta kabuklarını suya batırın, bu yüzden giderek daha fazla insan bunu yapıyor!

Yumurta kabuklarının çok değerli malzemeler olabileceğini biliyor muydunuz? Tekrar kullanmadan önce sıcak suya batıran birçok insan var, bu uygulama sayısız avantaj sunuyor. Yumurtaların neden sıcak suya batırıldığını ve kabukları atmak yerine nasıl yeniden kullanabileceğinizi öğrenin.

Yumurta kabuklarını suya batırın, bu yüzden giderek daha fazla insan bunu yapıyor!

İşte yumurtaların temel özellikleri

Yumurta, diyetimiz için çok önemli bir besindir, çünkü kesinlikle onsuz yapamayacağımız temel ve yüksek kaliteli proteinlerden oluşurlar. Bu nedenle yumurta, vücudunuzun beslenme ihtiyaçları için gerçekten vazgeçilmezdir. Yumurtanın temel özellikleri arasında demir, fosfor, kalsiyum ve K2 ve B12 vitaminleri de bulunur. Vücuda sayısız fayda sağlayan ve oldukça besleyici olan bir besindir.

Her ne kadar sizin için çok iyi olsa da yine de uzmanların önerdiği miktarlarla aşırıya kaçmamalısınız. Genel olarak, haftada en fazla dört yumurta tüketmelisiniz, daha fazla değil. Üstelik yumurta tam bir besindir, hemen hemen her şeyi yersiniz ve hiçbir şeyi atmazsınız. Kabuk ayrıca bazı önemli amaçlar için de kullanılabilir. Yumurtalar da çok yönlüdür ve birçok farklı şekilde pişirilebilir, örneğin yumuşak haşlanmış, kızartılmış, çırpılmış veya omlet hazırlayabilirsiniz. Yumurta sarısına ek olarak, çoğu durumda mükemmel bir koyulaştırıcı olan yumurta akını da kullanabilirsiniz.

Özetle, yumurta ile gerçekten her şeyi yapabilirsiniz ve tercihlerimize bağlı olarak çeşitli şekillerde tadını çıkarabiliriz.

Yumurta kabuklarını neden sıcak suya koyalım?

Yumurtanın yemeklerde kullanılmasının yanı sıra kozmetik sektöründe de gerçekten vazgeçilmez olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Örneğin, yumurta akı saç bakımı için çok önemlidir, bu da onu yumuşak, parlak yapar ve derinlemesine besler. Yumurtanın kolayca tekrar kullanabileceğiniz bir diğer kısmı da kabuğudur.

Yumurta kabukları, toprağın pH dengesini geri kazanmaya yardımcı oldukları için bahçecilik için mükemmeldir. Bunları bu şekilde tekrar kullanmak için iyice yıkamanız ve bir gün boyunca iyice kurumasını beklemeniz gerekecektir. Gerekli saatlerden sonra, kabukları birçok küçük parçaya ayırabilir ve saksıların içine veya bitkilerinizi yetiştirdiğiniz toprağa dağıtabilirsiniz. Bitki sağlığını geliştirmek için çok etkili başka bir yöntem daha var. Yumurta kabuklarını sıcak suda kaynatabilir ve ardından suyu toprağı sulamak için kullanabilirsiniz.

ev