Yumurtaları tükettikten sonra koruyucu kartonu atamazsınız. Buna ne için ihtiyacın olacak? Farklı nesneler yaratmanıza ve bir iş kurmanıza olanak sağlayacak geçerli bir geri dönüşüm çözümünü keşfedelim. Detaylar burada.

Yumurta kartonu

Bazı durumlarda, bazı ürünler çöpe atılmayabilir, ancak orijinal ve yaratıcı bir şey yaratmak için yeniden kullanılabilir . Ürünlerin geri dönüşümü ve orijinal işlevlerini tükettikten sonra sahip olabilecekleri ikinci yaşam hakkında bilgileri sıklıkla okursunuz.

Muz kabukları gibi bazı atıklar bile atılmayabilir, ancak bahçe bitkilerini gübrelemek veya ayakkabı veya gümüş eşyaları temizlemek gibi farklı amaçlarla kullanılabilir. Bu yazımızda okuyucuyu yumurta kartonunun gerçekten ustaca bir kullanımı hakkında bilgilendirmek istiyoruz . Ne için kullanılabilir? İşte bununla ilgili tüm bilgiler.

Yumurta kartonu, içindeki yumurtaları en iyi şekilde koruyabilen, su ve ışığın içeri girmesini mümkün olduğunca önleyebilen, sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır. Bu sayede yumurtalar her zaman korunacak ve kullanılmadan önce çürümeyecektir.

Bu eşyaları tükettikten sonra yumurta kartonunun ne işe yarayacağını mı öğrenmek istiyorsunuz? İşte bu yüzden asla kartonu atmamalısınız. Gerçekten etkileyici bir şey yaratabilecek ve aynı zamanda çevrimiçi bir iş yaratabileceksiniz . İşte bu konuyla ilgili herkesin özellikle bilmediği tüm detaylar. Tek gereken, bir tutam dahil olma arzusu ve yaratıcılık.

Yumurta kartonu işi: işte bu öğeyle neler yaratabilirsiniz

Yumurta kartonunun şekli yüzyıllar boyunca aynı kalmıştır ve bunu bu ürünlerin gerçek ticari markası olarak görebiliriz. Ancak bu şekli görerek kartonun içinde ne olacağını hemen anlayabiliriz.

Yumurta kartonu

Yumurta kartonu aynı zamanda ekolojik ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden de yapılabilir . Bazı şirketler nişasta, kağıt hamuru, baklagil tohumları ve undan yumurta kartonları üretiyor. Bu karikatürler böylece bir saksıya ekilebilir ve gelecekte ikinci bir hayata sahip olabilir.

Ancak aşağıda yumurta kartonlarının yeniden kullanımına ilişkin bu doğal yönlerden bahsetmek istemiyoruz; bunun yerine ilginç dekoratif objeler yaratmanıza olanak sağlayacak inanılmaz bir teknik keşfetmenize yardımcı olmak istiyoruz . Sevdiklerinize hediye olarak verilebilir, evde saklanabilir veya internette satılabilir.

Yumurta kartonlarından neler alabileceğinizi, ihtiyaç duyacağınız unsurları ve nasıl gerçek bir iş yaratabileceğinizi öğrenelim . Bilmeniz gereken her şey burada.

Orijinal ve yaratıcı kreasyonlar

Yumurtaları kartonun içinde bitirdiniz mi? Bu öğeyi çöp kutusuna atmayın. Bazı çok orijinal ve çağrıştırıcı nesnelerin yaratımını gerçekleştirirken sizin için yararlı olabilir . Bunu yaparken kartonun yanı sıra başka birçok öğeye de ihtiyacınız olacak. Her şeyi öğrenmeye hazır mısın? İşte bu çok ilginç yaratıcı teknikle ilgili tüm bilgiler.

Yün iplik

Yumurta kartonunu kullanarak bu dekoratif objeleri hayata geçirmek için biraz pratikliğe sahip olmanız gerekeceğini hemen belirtelim, ancak sadece bu değil. Bazı manuel konulara aşina olmanız ve ayrıca biraz zamanınızın olması gerekecek.

Yumurta kutusunun yanı sıra, tercih ettiğiniz çeşitli renklerde yün iplik , tutkal tabancası ve keçe kağıt almanız gerekecektir . Yumurta kartonunu makasla çeşitli parçalara ayırın ve ona belirlediğiniz amaca uygun bir şekil verdiğinizden emin olun.

Bu kartonun iki parçasını birleştirip kapatın ve daha önce elde ettiğiniz yün ipliğin girebilmesi için içine bir delik açın. Yün ipliği takın ve dairesel bir şekilde döndürmeye başlayın, her şeyi tutkal tabancasıyla sabitleyin. Yumurta kartonu tamamen yün iplikle kaplanana kadar bunu yapın .

Farklı renklerde diğer yün ipler ve tutkal tabancasıyla istediğiniz tüm süslemeleri oluşturabilirsiniz.  Keçe kağıdı kullanmak ve bu unsurlara başka anlamlı süslemeler eklemek de mümkün olacaktır . Örneğin, sadece yumurta kartonunu yeniden kullanarak harika renkli anahtarlıklar yaratabileceksiniz .

Nihai sonuçlar

Bu unsurlar, karşılığında çok para almak ve gerçek bir iş yaratmak için de satılabilir

ev