Yumurtadaki menekşe yaprağı ile ne yapmalı? Birkaç saniye sonra ne olacağını kimse bilmiyor: şimdi deneyin.

yumurtadaki menekşe yaprağı

Video eğitimleri aracılığıyla, uzman fidanlıklar her zaman bir bitkinin nasıl bakılacağını, besleneceğini veya iyileştirileceğini açıklar. Yumurtaya bir menekşe yaprağı koyarsanız benzersiz bir şey yapabilirsiniz. Çoğu zaman bitkiler gerekli beslenmeyi alamazlar ve bu da aşırı bozulmaya yol açar. Başparmağı yeşil olanlar bile yol boyunca hatalar yapabilir: nasıl yapılır? Açıklığa kavuşturalım.

Menekşe, romantik ve narin bir bitki

Menekşe , genellikle yaprakları ve onu temsil eden narin renkleri için seçilen narin ve romantik bir bitkidir . 1800 yılında Afrika’da Baron Von Saint Paul-Illaire tarafından tanımlandı ve ona bu adı veren oydu. Atmosferi canlandıran, renk ve hoş koku veren bir bitki. Bahçede ya da evde yaptırmak isteyenler için sektördeki bir fidanlıktan nasıl tedavi edileceğini ve böcek saldırılarından nasıl korunacağını anlatabilecek bir yardım istemek daha iyidir.

Bu bitkinin renkleri çoktur , aslında pembe – maviden yoğun mora kadar veya sarı bir nota ile alacalı olabilirler. Çiçekler küçük salkımlar halinde toplanmış, bitkinin yapısı ise kalp şeklinde yapraklı rozet şeklindedir. Doku, çiçeklerin aksine koyu yeşil renkte, yumuşak, kadifemsi ve etlidir.

Yumurtadaki menekşe yaprağı

Bahçede, terasta ya da balkonda odaları mest eden bir bitkidir. Endüstri uzmanları yumurtaya her zaman menekşe yaprağı koymayı tavsiye ediyor: ama neden?

Yumurtadaki menekşe yaprağı: fidanlıktan yardım

Yumurta kabuklarının bitkiler için en önemli besin maddelerinden biri olduğu göz önüne alındığında, daha önce uygulanabilecek pratik yöntemler olduğunu çok az kişi bilir .

Menekşe bitkisi en iyi durumda değilse , onu çiçeklendirmek için doğru gübre kesinlikle yumurta kabuğudur. Bununla birlikte, bitkinin bir yaprağını alıp yumurta kabuğunun içine yerleştirebilir – yüzeyi delebilir.

Kabuklu yumurta

Diğer bir yöntem ise bir kaba biraz toprak koyup 6 adet yumurta kabuğunu ufalamak. Bittiğinde, içine altı menekşe yaprağı yerleştirin. Bütün bunlar ne için? Fidanlıklar, bitkiyi hızlı ve doğal bir şekilde çoğaltmak veya doğru besinleri alıp zahmetsizce büyümesini sağlamak için bu yöntemi kullanır.

Yumurta kabukları asla kompost veya organik atık olarak atılmamalı , bitkiler için kullanılmalıdır: Mineral tuzlar açısından zengin, nemlendirici ve mükemmel bir vitamin kaynağı olan mükemmel bir temel besindir. Bitkiler size teşekkür edecek ve menekşeler hiç bu kadar güzel ve renkli olmamıştı.

ev