Kusursuz kıyafetlere sahip olmak için yumuşatıcı harcamanıza gerek olmadığını söylesek? Sağlık ve çevre için bu tür toksik kimyasallara çeşitli ekolojik alternatifler mevcuttur. Diğerlerinin yanı sıra, temiz ve yumuşak giysileri garanti eden bu şaşırtıcı, çok etkili numara.

Çamaşırlarınızı makineden kusursuz bir şekilde çıkarmayı beklerken, kıyafetlerinizin pürüzlü, lekeli ve hatta kötü koku yaydığını hayal kırıklığıyla buluyorsunuz. Banyo sonrası vücudunuzu şımartan yumuşacık havlunuz yumuşaklığını ve esnekliğini kaybetmiştir. Basit ve etkili bir teknik bu rahatsızlığın üstesinden gelmenizi sağlar, yumuşatıcıya ihtiyacınız olmaz!

Kabarık ve yumuşak havlu

Temiz ve esnek giysiler için harika teknik

Kendinizi dahiyane numaralarla donatarak, çamaşır yıkamak çocuk oyuncağı haline gelebilir. Bu yöntemle süveteriniz veya havlunuz tek bir nesne sayesinde yumuşaklığını ve esnekliğini geri kazanacaktır: Alüminyum folyo .

Alüminyum ile kumaşın yumuşaması arasında bir ilişki olduğunu hayal etmek zorsa, çamaşır makinenizin tamburuna bir alüminyum bilye sokmak daha iyi bir yıkama sonucu elde etmek için yeterlidir.

alüminyum top

Aynı zamanda deterjan ve yumuşatıcı kalıntılarının tekstillerinizin lifleri arasında kalmaması anlamına gelir; Önerilenden daha fazla ürün kullandığınızda olan şey. Benzer şekilde alüminyum da inatçı lekeleri çıkarabilir. Bir diğer ilginç detay ise alüminyum folyo, giysilerdeki statik elektriği gidermeye yardımcı oluyor. Bu, yeni yıkanmış süveterinizi giydiğinizde elektrik saçlarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bu tasarruflu ipucu, aynı zamanda, yumuşatıcının tuvaleti temizlemek gibi   daha iyi bir rolü olabileceğini de hatırlatıyor .

Giysileri yumuşatmak için başka hangi seçenekler?

Mükemmel alüminyum folyo tekniğinin yanı sıra, çamaşır yıkarken aynı derecede tatmin edici ve çok etkili olabilecek başka yöntemler de vardır.

– Yün kurutma topları ile yumuşak, temiz giysiler

Tekstillerinizi yumuşatmanın kolay bir yolu, yün kurutma topları kullanmaktır. Kıyafetlerle birlikte kurutucuya biraz atacaksınız ve yeni ve yumuşamış görünecekler.

Yün kurutma topları 1

– Temiz ve yumuşak giysiler elde etmek için beyaz sirke

Yukarıda bahsedildiği gibi, olası kötü kokulardan kurtulurken beyaz sirke ile kıyafetleri mükemmel bir şekilde yumuşatabilirsiniz. Bunu yapmak için, yumuşatıcı bölmesine ¼ bardak sirke dökün ve işi yapmasına izin verin. Sirke sadece mükemmel bir yumuşatıcı değil aynı zamanda mükemmel bir dezenfektandır . Özellikle çamaşır ve havlulardaki mikropları yok etmek istediğinizde kullanışlıdır.

– Bitkisel gliserin sayesinde yumuşak giysiler

Bitkisel gliserin ile çamaşırları normal yumuşatıcı gibi yumuşatabilirsiniz. Soya, palmiye yağı veya hindistancevizi yağı gibi bitkisel yağlardan elde edilen bu ürün, bu gücünü ekolojik bir deterjan oluşturan hassas bir formüle borçludur. Bundan yararlanmak için, gliserini iki kat suyla seyreltin, ardından çözeltiyi yumuşatıcı bölmesine ekleyin ve işiniz bitti.

İster folyo top yöntemi, ister diğer yumuşatıcı alternatifleri olsun, kendinizi zararlı kimyasallara maruz bırakmaktan kurtaracak o kadar çok seçeneğiniz var ki. Yumuşak ve temiz giysilere sahip olmak için kullanmaktan çekinmeyin!

ev