Yumuşatıcı kullanmadan yumuşacık havlulara nasıl sahip olunur? Uzman yöntemi hemen denenmelidir.

Yumuşak havlulara sahip olmak için her zaman ihtiyacınız olan şey yumuşatıcı değildir. Tersine, bu ürünün aşırı kullanımı sünger liflerini tamamen bozabilir. Sadece bu da değil, kimyasal temizlik ürünleri hala sağlık ve çevre için tehlikeli olan toksik bileşenlere sahiptir . Uzmanlar, nazikçe kurulamak için temiz, hoş kokulu ve son derece yumuşak dokunuşlu havlulara nasıl sahip olunacağını açıklıyor.

Yumuşak havlular, uzman yöntemi

İlk yapmanız gereken tamburun içine çok fazla kıyafet koymamak, sadece havlu ile temizlemeyi tercih etmek. Bu durumda zarar görmeyecekler, aynı zamanda optimum bir yıkama elde edecek ve her zamanki yumuşaklığını yeniden kazanacaklar. Yalnızca çarşaflar birlikte yıkanabilir, ayrıca ekolojik bir program ve düşük dozda deterjan tercih edilir.

çamaşır makinesinde havlu

Optimum bir sonuç için yük hafifletilir, sadece havlular yerleştirilir ancak raf dağınık olmamalıdır. Kumaşları hem sert hem de kirli kalma riski olmadan tamamen yıkamanın tek yolu budur. Ayrıca boyut, suyun her şeyi durulamasına izin vermez ve yıkama sonunda kokunun yönetilmesi imkansız olacaktır.

Yumuşatıcı yerine uzman tavsiyesi sadece kabartma tozu kullanılmasıdır. Yumuşatıcı, dezenfektan ve temizleyici görevi gören tamamen doğal bir üründür. Ayrıca toksik değildir ve herhangi bir kimyasal madde içermez. Nasıl kullanılır? Normal yıkamayı gerçekleştirerek doğrudan tambura dökmek için yarım fincan yeterlidir. Ayrıca sararmış havluları doğal olarak beyazlatabilir .

Havlu olarak ne kullanılır? güle güle yumuşatıcı

Uzmanların ayrıca yumuşak havlulara sahip olmak ve onları atmak zorunda kalmamak için başka ipuçları da var .

Mümkünse çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra kurutma makinesine atılmalıdır . Kural, programı “orta kurutma” olarak ayarlamaktır. Aksi takdirde, güneşte, tercihen uygun bir rüzgarda da yayılabilirler .

Yumuşak havlular

Bir diğer mükemmel bileşen ise, kumaşları tamamen doğal bir şekilde yumuşatan beyaz şarap sirkesidir. Dezenfektan olarak mükemmeldir ve kötü kokulara karşı etkilidir. Yumuşatıcı için ayrılan bölmenin içindeki tepsiye bir bardak sirke dökmek yeterlidir. Bir tavsiye? Kumaşlara mükemmel bir temiz koku vermek için birkaç damla nane esansiyel yağı ekleyin.

Açıkçası çamaşır suyuna veda etmek gerekiyor çünkü havluların tamamen bozulma riski çok yüksek. Ağartıcı lifleri düzleştirebilir ve onlara daha önce hiç görülmemiş bir sertlik verebilir.

Havlu

Son olarak, yıkama için çok yüksek sıcaklıklardan ve deterjanla aşırı yüklemeden kaçınmak en iyisidir. Sabunlu bir kumaş, lifler üzerinde kalacak tüm kalıntıları ortadan kaldırmakta zorlanacaktır. Sadece bu da değil, yıkama döngüsü biter bitmez havlular hemen kurumaya bırakılmalıdır. Nemli bir havlu liflerin kötü kokusunu, küfünü ve sertliğini çeker.