Hepimiz yumuşatıcı kullanmayı severiz çünkü bu, giysilerimizi daha parlak gösterir, dokuları daha özenlidir ve zengin bir aromaya sahiptir. Peki , yumuşatıcının ömür boyu başka birçok kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?

Bilmiyorsanız bu yazımızda sizlere bu kadar kullanışlı ve pratik olan yumuşatıcı ile yapabileceğiniz bazı kullanımları göstereceğiz. Hazır mısın? Artık eviniz kusursuz olacak ve orada olmaktan gerçekten keyif alacaksınız.

1- Karmaşık yüzeylerin temizlenmesi

Yağlı, küflü ve diğer yapışan kir türlerine “karmaşık yüzeyler” diyeceğiz. Bu durumlar genellikle hem mutfaklarda hem de banyolarda bulunur, çünkü bunlar buhar, yağ ve diğer bileşenlerin her şeyi yıkamakla ilgilendikleri yerlerdir.

Bu karmaşık yüzeyleri tedavi etmek için yarım litre suya bir yemek kaşığı yumuşatıcı sürmeli ve bir miktar alkol eklemelisiniz. Bu karışım ile fayansları, tuvaleti, yıkandığınız lavaboyu, mutfak tezgâhını ve diğer yerleri fırçalayabilirsiniz. Ne kadar çabuk temizleneceklerine ve karıştırmanın ne kadar verimli olduğuna şaşıracaksınız.

2- Bulaşıklarınızda yağlanma önleyici

Tencere ve tavalarınızın yağla dolmasından sıkıldınız mı? Yüzlerce ürünü ve bunları uygulamak için çeşitli yollar denediniz ama hala bulaşıklarınızdaki yağla mı uğraşıyorsunuz? Bugün bu korkunç kabusun sonu olabilir.

Sadece iki yemek kaşığı yumuşatıcı ile bunu bir litre sıcak suyla karıştırabilir ve sihirli bir şey elde edebilirsiniz. Bu karışımı tencere ve tavalarınıza koyup en az sekiz saat etki etmesini sağlamanız önemlidir. Ertesi gün normal şekilde yıkayın, aniden yıkamanın ne kadar kolay olduğunu ve mutfak gereçlerinizin ne kadar parlak olduğunu göreceksiniz.

3- Yerlerde parıltı

Zeminler çok sık kirlenir çünkü biz ve akrabalarımız, iş veya okul meslektaşlarımız, hayvanlarımız her gün üzerlerine basar ve yiyecekleri ve günlük hayatımızın diğer unsurlarını buraya bırakırız.

Bu nedenle zemin bir şekilde bizim kir ve bakteri birikimimizdir ve onu tedavi etmek için yapabileceğiniz en iyi şey yumuşatıcı kullanmaktır. Nasıl? Bu çok basit. Bir litre suya bir yemek kaşığı yumuşatıcı koyup, gerekli miktarda zemine uygulayarak ovun . Parlak bırakmasının yanı sıra ortamda zengin bir koku bırakacaktır.

5- Cam lekelerini çıkarın

Pencere camları kolayca kirlenme eğilimindedir . Yağmurlu bir gün onları sadece bir dakikalık uzun süreli yağmurda mahvedebilir. Bu yüzden onlardan lekeleri ve kiri çıkarmak istiyoruz.

Bunun için bir yemek kaşığı yumuşatıcı kullanabilir ve yarım litre suya karıştırıp on beş dakika etki etmesini bekleyip bardaklarımıza uygulayabiliriz. Bu basit yöntemle kristallerinizdeki lekeleri ve kiri temizleyebilir ve içlerini doğal olarak görmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

ev