Tuvalet kağıdına yumuşatıcı dökerseniz ne olacağına inanamayacaksınız. Herkes bunu yapmaya başlıyor: Aşağıda bunu neden yapmanız gerektiğini göreceğiz.

Tuvalet kağıdında yumuşatıcı

Genellikle tuvalet kağıdını tasarlandığı amaç için kullanmaya alışkınsınız . Aslında bu, özellikle dışkılama veya idrara çıkma sonrasında kullanılmak üzere tasarlandı. Onsuz yapamazsınız ve bu nedenle banyoda asla eksik olmaz. Ancak bunu farklı şekilde de kullanabilirsiniz.

Hayal bile edemezsiniz ama bunu kullanmanın farklı yolları var ve bugün bunlardan sadece birini göreceğiz. Başlıktan da okuduğunuz gibi tuvalet kağıdına yumuşatıcı süreceğiz . Çamaşır yumuşatıcısı da başlangıçtaki amacının ötesinde kullanılır. Kokusu çok güçlü ve kalıcı olduğundan diğer durumlarda da işe yaradığından sadece çamaşır makinesinde kullanılmaz.

Tuvalet kağıdı

Bu iki ürünü birleştirmek sizi şaşırtacak ve siz de bunu yapmaya başlayacaksınız . Çamaşır yumuşatıcısını tuvalet kağıdıyla nasıl birleştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız tek yapmanız gereken okumaya devam etmek. Aşağıda, bir sonraki paragrafta, neden bunu yapmaya başlamanız gerektiğini anlamanızı sağlayacak tüm yararlı ayrıntıları bulacaksınız!

Tuvalet kağıdında yumuşatıcı: işte nedeni

Az önce de söylediğimiz gibi tuvalet kağıdını çamaşır yumuşatıcısıyla kombinleyebilirsiniz. Bunu yapmak çok basit ve şimdi nasıl yapılacağını hep birlikte görelim. Yapılacak ilk şey, yeni bir tuvalet kağıdı rulosu alıp içindeki karton silindiri çıkarmaktır. Sakin bir şekilde çekerseniz hiçbir aksama olmadan kayar.

Karton silindiri çıkardıktan sonra bir kase alın. Buna yarım bardak su dökerek başlayın ve ardından 3 yemek kaşığı alkol ekleyin . Karıştırın ve 1 yemek kaşığı daha kabartma tozu ekleyin . İkincisi eriyene kadar karıştırmaya devam edin.

Tuvalet kağıdında yumuşatıcı

Bu noktada bir kapak yumuşatıcı ekleyin ve tekrar karıştırın. Şimdi karton silindiri olmayan tuvalet kağıdı rulosunu bir tabağa yerleştirin ve oluşturduğunuz solüsyonu dökün . Tüm sıvıyı döktükten sonra tuvalet kağıdı rulosunu bir kaba taşıyabilirsiniz.

Evin belirli alanlarını hızlı bir şekilde temizlemek istediğinizde kullanabilirsiniz. Alkol ve bikarbonat sayesinde dezenfekte olmasının yanı sıra eklediğimiz yumuşatıcı sayesinde de oldukça kokulu olacaktır . Bu ıslatılmış mendilleri banyodan evin diğer odalarına kadar tercih ettiğiniz tüm yüzeylere sürebilirsiniz.

Çamaşırhanenin diğer kullanımları

Kumaş yumuşatıcısı sadece çamaşır makinesinde değil, başka birçok kullanım için de kullanılabilir . Örneğin, antistatik bir ürün olduğundan tozların alınmasına ve iz bırakmamasına yardımcı olduğundan pencereleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Ama aynı zamanda örneğin zemini yıkamak için de.

Çamaşır yumuşatıcısı

Daha sonra pencerelerden ve duvar kağıdından çıkartmaların kaldırılmasına yardımcı olur. Kaplamalı tavaları ve fırın tepsilerini temizlemek için kullanılabilir. Daha sonra parlak ve hoş kokulu olması için  ahşap mobilyaların üzerine geçirebilirsiniz . Hassas bir ürün olduğundan ve daha birçok kullanım alanına sahip olduğundan makyaj fırçalarını yıkayabilirsiniz.

ev