Yakın zamana kadar, hindistancevizi yağının yüz için faydaları Batı’da nispeten bilinmiyordu. Güneşte bize altın ten rengi vermesi ya da saçlarımızı nemlendirmesi ve güçlendirmesi için çok popüler olan bu ürünün yüz derisinde kullanımı oldukça karışıktı. Ve haklı olarak, bu bitkisel yağ yağlı veya akneye meyilli ciltler için önerilmez: çok zengin ve besleyici, gözenekleri tıkama ve daha fazla yağ ekleme eğilimi gösterir. Onu kovmak söz konusu değil. Çünkü kuru ve normal ciltler için gerçek bir fayda madeni!

Yumuşak, pürüzsüz, esnek ve mükemmel şekilde nemlendirilmiş cildi yenilemek için sadece birkaç damla hindistancevizi yağı yeterlidir. A ve E vitaminleri, laurik asit ve antioksidanlar açısından zengin olan bu doğal ve çok yönlü yağ, yüzünüzü yatıştırır, arındırır ve güzelleştirir, işlem sırasındaki tüm kirleri temizler. Bonus olarak, bu tedavi doğaldır ve kimyasal içerik içermez. Olması gereken: bizi hemen tropik bir adaya çeken sarhoş edici ve egzotik kokusu… Kozmetik dünyasında çok sık kullanılması boşuna değil!

Gerçek bir yaşlanma karşıtı müttefik, parlak, sağlıklı, gençleşmiş ve elastik bir cildi yeniden kazanmak için güzellik rutininize mutlaka hindistancevizi yağı eklemelisiniz. Onu kullanmanın en iyi yollarını birlikte keşfedelim.

Hindistan cevizi yağı yüzde nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı 9

Bazı insanlar, derileri hindistancevizi yağı ile doğrudan temas ettiğinde alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle bu yağı cildinize uygulamadan önce, ilk kullanımdan önce her zaman bir deri parçasında test etmeniz önerilir.

Hindistan cevizi yağı mükemmel bir cilt nemlendiricisidir

Hindistan cevizi yağı   dehidrasyona ve kuru cilde karşı en iyi silahlardan biridir. Bu nedenle kuru ve hassas ciltler için mükemmeldir. Gerçekten de, kuruluğu ve kaşıntıyı önlemek için ciltteki nemi etkili bir şekilde tutar. Karma ve normal cilde nemlendirici olarak sadece ellerinizin arasında ovalayarak uygulamak çok kolay. Çok kuru ciltler için her yıkamadan sonra yüzünüze uygulayın.

Kullanım Şekli: Yüzünüzü temizledikten sonra temiz, yumuşak bir havluyla kurulayın. Avucunuzun içine az miktarda hindistancevizi yağı sürün ve yağı eritmek için birbirine sürtün. Yüzünüze az miktarda uygulayın, cildinize nazikçe masaj yapın. Cildinizin hindistancevizi yağını iyice emmesi için yaklaşık 5-10 dakika bekletin. Ardından fazlalığı temiz bir bezle çıkarın. Yüzün artık arınmış, pürüzsüz ve çok nemli!

Makyaj temizleyici olarak hindistan cevizi yağı

makyajı kaldır

Yüzünüzdeki makyajı çıkarmak için hindistancevizi yağı sürmek, birçok kadının günlük güzellik rutinlerinin bir parçası haline geldi.

Üstelik bir süre sonra makyajı temizlemek için yüzünüzde düzenli olarak hindistan cevizi yağı kullanırsanız, cildinizde hem yumuşaklık hem de esneklik ve esneklik açısından belirgin bir fark hissedeceğinizi fark edeceksiniz.

Hindistan cevizi yağı da hassas ciltlerde kullanılabilecek kadar yumuşaktır. Bu yağın içerdiği vitaminler ve yağ asitleri, ovuşturmaya veya agresif makyaj çıkarıcılara başvurmadan makyajı yüzünüzden etkili bir şekilde çıkarmanızı sağlayacaktır. Sonuç olarak, cildinizin tahriş ve hasar görme olasılığı çok daha azdır.

Nasıl kullanılır: parmaklarınızın arasına biraz hindistancevizi yağı sürün. Yağı yüzünüze, göz çevresine ve kirpiklere nazikçe uygulayın. Hafif dairesel hareketler kullanarak, tüm makyajı çıkarmak için yüzünüze ve boynunuza da biraz masaj yapın. Fazla yağı ve makyajı   temizlemek için nemli bir pamuk top kullanın . Yüzünüzü ılık suyla durulayın. Göz çevresindeki makyajı çıkarmanın en iyi yolunun bu numara olduğunu unutmayın, çünkü tahriş hissetmezler!

Hindistan cevizi yağı yüzdeki kırışıklıkları azaltır ve erken yaşlanmayı önler

kırışıklıklar

Dediğimiz gibi, hindistancevizi yağı aynı zamanda güçlü bir yaşlanma karşıtıdır! Düzenli olarak cilt nemlendiricisi olarak kullanırsanız, yüzünüzdeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Çünkü epidermisin kollajeni parçalandığında ve cilt elastikiyetini kaybettiğinde kırışıklıkların ortaya çıktığını bilmelisiniz.

Ayrıca hindistancevizi yağını  yüzünüzde   ve boynunuzda düzenli olarak kullanmak cildinizin nemli kalmasına yardımcı olabilir ve kolajen kaybını önleyerek cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.

Ve hepsi bu değil. Bu çok yönlü yağ ayrıca yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bu da cildin sağlıklı kalması ve olması gerektiği gibi hareket etmesi için gerekli sıkılığı sağlayan kolajen üretimini artıran bileşenleri sayesinde. Ayrıca hindistancevizi yağı, cildin daha kalın olmasına yardımcı olmak için daha fazla miktarda kollajeni tam olarak teşvik edecek, böylece kırışıklıkları ve ince çizgileri daha az görünür hale getirecektir.

Günlük nemlendirici olarak sabah ve akşam yüzünüze az miktarda hindistancevizi yağı sürün. Besleyici özellikleri böylece erken yaşlanma belirtilerini önleyecek ve cildi daha uzun süre genç tutacaktır.