Zamioculcas, onun sağlıklı ve bereketli büyüdüğünü görmek ister misin? O zaman her gün bundan bir bardak için ve nasıl bir gösteri olduğunu göreceksiniz! Sadece uzmanların bildiği tüyo için bize teşekkür edeceksiniz.

Yine de çiçek açmayan muhteşem bir zamioculcas’ınız var mı ? Bugünden itibaren her şey değişir: Her gün bir bardak bu içerikle bitkiniz yeniden doğacak.

Son derece dayanıklı ve çok talepkar bir bitki olan Zamioculcas

Buraya kadar okumaya geldiyseniz ve çünkü siz de bir zamioculcas sahibisiniz . Bir bahçe veya iç dekorasyon aşığıysanız, muhtemelen bu bitkiyi zaten okumuşsunuzdur.

Zamiokulkas

Değilse, kesinlikle sizin için kullanışlı olacağı için bu okumayı öneriyoruz. Bu bitkinin türediği tür Zamioculcas Zamiifolia’dır . Afrika’dan gelen ancak karakteristik görünümü ve her şeyden önce olağanüstü özellikleri nedeniyle son yıllarda Avrupa’da yaygınlaşan tropik bir bitkidir .

Yaprakları şüphesiz göz alıcı olan parlak yeşildir . Yetiştirme açısından çok dayanıklı ve iddiasız bir bitkidir. Yine de, size sağlıklı ve bereketli olması için bağlılığa ihtiyacınız olduğunu söylüyoruz : Ona özel bir ilgi göstermezseniz, kolayca solup gittiğini görebilirsiniz.

Belki bunu yeni fark ettin? Son zamanlarda zamioculcas’ınızın donuk ve çok bereketli olmadığını gördünüz mü ? Merak etme! Bu sistemle her şey değişecek: bitkiniz yeniden doğacak.

Bitkinizin sağlıklı ve bereketli büyümesini sağlayacak tarif

Zamioculcas , size daha önce de söylediğimiz gibi Afrika’da doğmuş, yaprak dökmeyen bir bitkidir . Ancak son zamanlarda, olağanüstü güzelliği ve çok sayıda faydalı özelliği nedeniyle Avrupa’da nüfusu azalıyor.

Yaprak dökmeyen bitki

Hem yüksek hem de düşük sıcaklıklarda hayatta kalabilen çok dayanıklı bir bitkidir . Yine de dikkatli ol! Doğru dikkati göstermezseniz, bir anda solup gittiğini görebilirsiniz.

Son zamanlarda Zamioculcas’ınızın sağlıklı ve bereketli büyümek için mücadele ettiğini fark ettiniz mi Endişelenme, senin için bir çözümümüz var. Olağanüstü bitkinize tekrar hayat vermek için bu tarifi mutlaka yapmalısınız . En uzmanın sırrını keşfetmeye hazır mısınız? Peki o zaman şimdi başlayalım!

Bu tarifi yapmak için bir litre suya ihtiyacınız olacak ve buna küçük parçalar halinde kesilmiş kavun kabuğunu ekleyeceksiniz . Bu meyve, potasyum ve magnezyum ve bitkinizin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlayacak tüm ana vitaminler açısından zengindir.

Bu kabuğun 100 gramı sizin için yeterli olacaktır . Her şeyi karıştırıcıda yaklaşık bir dakika kadar karıştırın. Karıştırdıktan sonra, solüsyonu bir kaba veya cam kavanoza veya daha da iyisi bir sprey şişesine dökmek için bir süzgeç kullanın . İşte bu kadar, doğal gübreniz hazır.

Artık bitkilerinizi bu solüsyonla sulayabilirsiniz : çok kısa sürede zamioculcas’ınızın eskisi kadar parlak ve bereketli olacağını göreceksiniz . Toprak aşırı ıslak olmadığı sürece bu solüsyonu günde bir kez de kullanabilirsiniz.

Bu teknik, bitkiye sağlık ve canlılık kazandırmak için en deneyimli yeşil başparmaklar tarafından kullanılır. Bu numarayı biliyor muydunuz? Deneyecek misin? Sadece bu basit malzeme olan kavun kabukları ile zamioculcas’ın nasıl yeniden doğduğunu görünce şaşıracağınıza eminiz .

Bununla birlikte, muhteşem bitkinizin mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalması için, onu doğru şekilde sulamanın yanı sıra, ona kalacak güvenli bir yer de garanti etmelisiniz. Zamioculcas, minimum 15 derecelik bir sıcaklık gerektirir , ancak hem ışıklı alanlarda hem de gölgeli alanlarda çok iyi yaşayabilir.

Çok önemli bir bilgi daha. Bu bitki , hem hafif hem yumuşak hem de iyi drene edilmiş her türlü toprağa uyum sağlar . Çok büyüdüğünde ise bahar aylarında yapılması gereken nakil işlemine geçilmelidir .

Her 2-3 yılda bir saksının değiştirilmesi tavsiye edilir . Sadece kaptan çıkarın, yumruları keskin bir bıçakla ayırın ve kökleri her zaman toprakla kaplayan daha büyük bir tencereye geri koyun. Ardından normal şekilde sulamaya devam edin.

Zamiokulkas