Zemini bu karışımla yıkayın, birkaç gün kokacak ve koku merdivenlerden hissedilecektir!

Zeminleri evde temizlemek çok önemlidir, iyice yıkamanız ve uygun şekilde sterilize etmeniz gerekir. Piyasada bulunan klasik deterjanları kullanmak yerine,çok basit bir zemin temizleyici hazırlayın! Mükemmel kendin yap karışımını nasıl yapacağınızı öğrenin.

Birkaç gün boyunca kokulu zemin – kokunuz merdivenlerden hissedilecek!

Evinizin zeminlerini mükemmel bir şekilde temizlemek ve parfümlemek için kendin yap deterjanı hazırlamanızı öneririz. Çözeltiyi hazırlamaya devam etmeden önce, aşağıdaki malzemeleri elde etmeniz gerekecektir:

  • 3 yemek kaşığı okaliptüs ve uçucu yağlara dayalı çevre dostu yumuşatıcı (veya seçiminizden biri)
  • 1 yemek kasigi kabartma tozu
  • 3 su bardağı su

Gördüğünüz gibi, bunlar bulunması zor malzemeler değil. Onları aldıktan sonra, sihirli karışımı yapmak için nasıl ilerleyeceğinizi öğrenin. Adımları izleyin ve mükemmel bir ev yapımı zemin temizleyicisi yapın.

İşte bunu nasıl yapacağınız

Gerekli tüm malzemeleri bir kenara bırakın ve şu çok basit adımları izleyin:

  1. Çeşitli malzemeleri bir araya getirin: Başlamak için, çamaşır yumuşatıcısını bir leğenin içine koyun, kabartma tozu ekleyin ve gerekli suyu dökün. Yumuşatıcı, zeminleri parfümlemek ve yüzeyleri iyi temizlemek için kullanılacak, kabartma tozu kötü kokuları tamamen gidermenize yardımcı olacaktır.
  2. Karışımı iyice karıştırın: tüm malzemeleri karıştırmak için bir çırpma teli veya kaşık kullanın. Bu şekilde, yumuşatıcı ve kabartma tozunun suda çözünmesi riski olmadan homojen ve homojen bir çözelti elde edebilirsiniz.
  3. Karışımı bir sprey şişesine dökün: Çözelti hazır olduğunda, bir sprey şişesi alın ve karışımı içine dökün. Bu sayede solüsyonu zeminlere kolayca püskürtebilir, evinizdeki tüm odalara parfüm uygulayabilirsiniz.
  4. Zeminlerinizi temizlemek için karışımı kullanın: ev yapımı deterjanınızı zemine püskürtmenin zamanı geldi. Mükemmel temizlik için mikrofiber bez veya paspas kullanabilirsiniz. Solüsyonu zeminin her yerine süpürün, daha fazla lekenin olduğu alanlara daha fazla odaklanın.
  5. Zemini iyice kurulayın: Zemin yıkandıktan sonra doğal olarak kurumasını bekleyin ve üzerinde yürümeden önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

Daha fazla güvenlik için, önce zeminin küçük bir bölümünde test edin. Bazı çok hassas zeminler vardır, bu yüzden onlara zarar verme riskine girmeden önce emin olmak en iyisidir. Her durumda, bu evinizi temizlemek için gerçekten etkili ve en uygun çözümdür.

ev