Zemin bazen iz ve toz gösterebilir ve bunları çıkarmak zor olabilir. Neyse ki, bu yüzeyi temizlemenizi sağlayacak ustaca bir numara var. İkincisi, bu makalede keşfedeceğimiz hazırlığı kullandıktan sonra parlayacak.

Zemini temizlemek için, genellikle pahalı ve kirletici kimyasallara el sürmenize gerek yoktur. Durdurulamaz bir teknik, bu ev işini mükemmel bir şekilde gerçekleştirmenize izin verecektir!

Zemin temizleme solüsyonunun hazırlanması

Yeri temizle

 Bakımlı bir ev için temiz  zemin çok önemlidir.  Bu nedenle, etkili bir şekilde temizlemek için malzemelerin getirilmesi gerekli olacaktır. Aralarında:

– 250 mililitre su

– 2 yemek kaşığı bitkisel yağ

– 2 yemek kaşığı beyaz sirke

– Seçtiğiniz 2 ila 3 damla esans yağı

Su, sirke ve uçucu yağı karıştırarak başlayın. Bu solüsyonu sprey şişesi olan bir şişeye dökün. Yapmanız gereken tek şey bu sıvıyı yere serpmek ve paspasla silmek. Büyü, değil mi?

Her türlü zemin temizliği için doğal alternatifler

bir bez geçmek

Ahşap bir zemin doğal olarak nasıl temizlenir

Parke özel bakım gerektirir. Bu, aşındırıcı ürünler tarafından kolayca zarar görebilecek hassas bir zemindir.

Temiz tutmak için önce tozsuz olduğundan emin olun. Bunu yapmak için üzerine ılık suyla hafifçe nemlendirilmiş bir mikrofiber bez geçirebilir ve kurumaya bırakabilirsiniz. Zor bir lekeyi çıkarmanız gerekiyorsa,  Marsilya sabun  pullarını deneyin. Bunları sıcak suyla eritin ve inatçı izleri gidermek için bu karışımı kullanın.

Parke zeminleri temizlemek ve parlatmak için başka bir doğal ve toksik olmayan seçenek de yarım bardak beyaz sirkeyi 4 litre su ile karıştırmaktır.

Zehirli ürünler olmadan mutfak zemini nasıl temizlenir

Mutfak zemini yağlanmaya en yatkın olanıdır. Bu nedenle soda kristalleri gibi güçlü bir yağ gidericiye bahse girmek gerekir.

Sodyum karbonat olarak da adlandırılan bu ürünler, temizleme özelliğine sahip minerallerden oluşur ve günlük kullanıma uygundur.

Çok yağlı yüzeyler için prosedür basittir. İki yemek kaşığı soda kristali ve iki tane daha Marsilya sabun pulunu karıştırın ve bir litre sıcak suda eritin. Daha sonra zemini bu karışımla yıkayın ve kurumaya bırakın.

Kimyasallar olmadan bir karo zemin nasıl temizlenir

Karo zeminleri temizlemek en kolayıdır. Ve iyi bir nedenle, oldukça dirençlidir. Bu yüzden suya biraz çevre dostu deterjan ekleyin.

Kirin birikmeye meyilli olduğu fayans derzlerini temizlemek için suyla seyreltilmiş kabartma tozu kullanabilirsiniz.

Taş veya seramik zeminleri temizlemek için

İhtiyacın olacak :

¼ bardak   damıtılmış beyaz sirke

1 kova su

10 damla seçtiğiniz esansiyel yağ

İşlem basittir: tüm bu malzemeleri karıştırın ve zemini her zamanki gibi yıkayın.

ev