Temizlik size zevk veriyorsa, konsolu, TV ekranını, mobilyaların altını veya aletlerin üzerini toz zerresi kaçmasın diye her zaman silecek biri olmalısınız. Karo zemininizde veya parkenizin üzerinde toz her yerdedir ve ana temizlik aracınız belli ki paspastır. Mükemmel bir şekilde temiz tutmak için, zeminlerinizi temizlemeyi test etmek için basit ve ucuz bir numara var.

Paspasınız ve paspasınız günlük müttefiklerinizdir. Bu nedenle, onları mikrop ve bakterilerden arınmış, tamamen temiz tutmak gereklidir.  Onları dezenfekte etmek ve sterilize etmek için  önemli bir bileşen   keşfedin  .

Ev temizliğinin müttefiki tuz

tuz-1

Kimyasallarla doldurulmuş geleneksel temizleyicilere başvurmak yerine, kullanımı zeminlerin derinlemesine, etkili ve hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayan yağ alma gücüne sahip çeşitli ekolojik ve ekonomik ürünler olduğunu bilin.Beyaz sirke, kabartma tozu , Marsilya sabunu veya siyah sabun yapmak zemini ve kalan kirli yüzeyleri çizmeden yıkamak mümkündür. Mikrofiber bezler ayrıca inatçı lekelerin ve yemek artıklarının nazikçe yıkanmasını sağlar.

 Ama evin temizliğinde ve bakımında tuzun farklı kullanımlarını biliyor musunuz  ? Yiyeceklere lezzet verme yeteneğinin ötesinde, ucuz, her yerde ve büyük miktarlarda bulunan bu doğal kaynak, temizlik kitinizin bir parçası olmalıdır.   Ekolojik, ekonomik  ve çevre dostu bir ev için bir müttefiktir  .

Zemini tuzla yıkamanın lekeleri çıkarma ve ortamın kokusunu giderme gibi faydaları vardır. Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, tuz yüzeylerinizi dezenfekte edecek ve kedilerinizin veya köpeklerinizin evin etrafına yaydığı hoş olmayan kokuları ortadan kaldıracaktır. Ayrıca tuz, evinizde sağlıklı bir atmosfer için mikropları ve tozu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Paspas temizlemek için bir kovada tuz

Yeri temizle

Temizlik söz konusu olduğunda tuz, gözden kaçırılmaması gereken bir değerdir. Mikropları ve bakterileri öldürür ve bir kova suya dökülebilir veya doğrudan bez veya mikrofiber paspasınızın üzerine serpilebilir. Bunun için paspasınızı bulaşık deterjanı ile yıkayıp duru su ile duruladıktan sonra bir litre sıcak su dolu bir kovaya 3 yemek kaşığı tuz ilave ederek ıslatın. Yaklaşık bir saat hareket etmeye bırakın. Tuz, topladığı bakterileri yok etmeye özen gösterecek ve onu örnek bir temizlikte bırakacaktır. Ardından paspası durulayın ve kurumaya bırakın.

Ev yüzeylerini temizlemek için tuz

Paspas temizleme ve dezenfekte etme özelliğine ek olarak tuz, evdeki tüm yüzeyleri, özellikle zemini temizlemek için dezenfekte edebilir. Minicik kristalleri ile özellikle sirke ile karıştırılarak lekeleri çıkarabilir, pası giderebilir, hatta zeytinyağı ile kombine edildiğinde mobilyalardaki lekeleri bile çıkarabilir.

Anlayacağınız üzere tuzun günlük hayatınızı kolaylaştırmak için birden fazla hilesi var. Öte yandan  hayatınıza tuz  , tabaklarınıza az koyun.

ev