Amacınız zengin bir hasat elde etmekse, bu yöntemi takip etmekten vazgeçemezsiniz. Bu malzemeyi domates ve salatalıkta kullanın.

Yerdeki domatesler

Kendi kişisel bahçelerini yetiştirmeyi deneyenlerin şüphesiz hem bir yeteneği hem de büyük bir serveti vardır. Şans, masaya iyi ve sağlıklı yemekler servis etmek için doğrudan kendi bahçesinden çekebilme olasılığında yatmaktadır. Öte yandan, yetenek , bunu yapmak için, çok az kişinin sahip olduğu belirli bir bahçe yaklaşımının gerekli olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Derinlemesine botanik bilgisine ihtiyacınız var, her bir bitki veya sebzeyi nasıl tedavi edeceğinizi anlamak için çok fazla çalışmaya ve bilgi edinme arzusuna ihtiyacınız var.

Evet, tüm sebzeler için evrensel bir kural yoktur. Her biri özel ve “kişiselleştirilmiş” bakımı hak ediyor . Bilgi faktörü ve çalışma faktörüne ek olarak, daha da önemli bir faktör daha var: tutku. Tutku ve sevgi olmadan aşırı sabır gerektiren bir faaliyette asla elimizi deneyemezdik .

Bolca sabır, bolca özen ve dikkat . Bu etkinliği yapan herkes bunu iyi bilir: herkesin bilmediği ve bir sebzenin veya herhangi bir meyvenin durumunu ve büyüme sürecini önemli ölçüde değiştirebilecek püf noktaları vardır. Bugün çok bol miktarda domates ve salatalık hasadının nasıl alınacağını açıklıyoruz .

Süpermarkette alışverişe son verin: Zengin bir hasatta kilolarca domates ve salatalık

Hiç beklemiyor olsak bile, son zamanlarda meyve ve sebzeleri otonom olarak yetiştirmeye çalışan insanların sayısı giderek artıyor .

Ana sebep, masaya koyma ve sadece belirli türden yiyecekleri yeme arzusudur. Raflardaki taze ürünlerin menşei ve kalitesi hakkında toplumda ortaya çıkan şüpheler giderek artıyor . Bu ikileme bir son vermeye ve meyve, sebze vb. ekiminden bağımsız düşünmeye karar veren birçok kişi var .

Zengin domates ve salatalık hasadı

Gerekli açık alana sahip olanlar için çok rahat ve sağlıklı olabilecek bir yöntem. Buna ek olarak, aylık ekonomik giderler büyük ölçüde azalır .

Fiyat artışları her şeyden önce taze gıda reyonunu ve raflarını da etkiledi. Siz de bu aktivitede şansınızı denemek istiyor ancak başarısız olmaktan veya kötü hasat görmekten korkuyorsanız okumaya devam edin. Emeğinizin meyvelerini çoğaltan bir ürün var .

Domates ve salatalık – bu içerikle bol miktarda hasat alacaksınız

Domates ve salatalık yetiştirmeyi planlıyorsanız veya zaten yapıyorsanız, bu tüyoyu kaçırmamalısınız. Domates ve salatalıkların meyve verme aşamasında belirleyici olabilecek bir bileşen vardır: Kabartma tozu .

Bu besinler yetiştirildiğinde her türlü mantar, küf ve parazitle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Bu bakterilerin saldırısı, meyvenin doğru büyümesini ve gelişmesini büyük ölçüde tehlikeye atarak, hasattan önce bile çürümesine katkıda bulunur.

Bikarbonat

Toprağa bir avuç kabartma tozu serpersek, bu riski neredeyse sıfıra indiririz. Sodyum bikarbonat benzersiz dezenfektan özelliklere sahiptir : meyveyi zarar vermeden korur.

Tüm parazit ve bakterileri uzak tutarak domates ve hıyarları kurtarır. İkincisi, rahatsız edilmeden ve mümkün olan en iyi şekil ve kalitede büyüyebilecektir. Bu malzeme ile bir sonraki hasatınız çok zengin ve lezzetli olacak .

ev