Tek ihtiyacınız olan su dolu bir kova ve bu malzemeyi doğrudan toprağa dökmek: hasat zengin ve bol olacak.

Zengin hasat için içerik

Zengin ve bol hasat nasıl yapılır ? İster küçük bir bahçe ister geniş bir alan olsun, mahsulün büyümesi için sürekli beslenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle deneyimli fidancılar, doğal içeriklere yer açarak kimyasal gübre kullanımına karşı tavsiyede bulunurlar. Özellikleri ve faydaları sayesinde toprağa ihtiyacı olan her şeyi verebilirler. Bu bileşenler nelerdir? Açıklığa kavuşturalım.

Zengin ve bol hasat için malzemeler

Uzman fidancılar, küçük bir sebze bahçesi veya geniş arazisi olan herkesi sadece doğal malzemeler kullanmaya davet ediyor . Kimyasal bileşikler, bitkiler ve sebzeler için çalışılsa bile, ekinleri kirleten veya doğrudan zarar veren koruyucular içerebilir.

Toprağa özelliklerini ve faydalarını aktarabilen, böylece ekinleri sağlıklı ve bol bir şekilde besleyip büyütebilen doğal bileşenler vardır . Dikkate alınması gereken bileşenler şunlardır:

  • 1 bardak ılık süt;
  • 1 yemek kaşığı kuru kabartma tozu;
  • 1 yemek kaşığı beyaz şeker.
Süt

Bu üç bileşen , zamanla ortaya çıkabilecek parazitlerin veya hastalıkların saldırısına karşı koyan, zengin ve bol bir hasat elde etmek için mükemmeldir.

Bu bileşimi toprak için nasıl kullanıyorsunuz?

Yapılacak ilk şey sütü ısıtmak ve bir bardağa dökmektir. Mayayı ekleyin ve karıştırın, hemen ardından şekeri ekleyin ve tüm malzemeler tamamen karışana kadar karıştırın.

toprağı sula

Madde, oda sıcaklığında suyla dolu bir kovaya konur. İyice karıştırın ve ardından toprağı bu bileşenlerin sağlayabileceği tüm özellikler ve faydalarla zenginleştirerek sulayın .

Süt, mahsullerin doğal olarak büyümesine yardımcı olan diğer mineral tuzlarla birlikte kalsiyum, potasyum açısından zengindir. Kuru maya, seçilen mahsullerin optimum büyümesi için toprağı haşere saldırısından korumak için idealdir . Sonra toprağı derinden besleyen ve büyümeyi pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olan şeker var.

Bu nedenle su, toprağa zarar vermeden ona yardımcı olan ve onu besleyen doğal bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Mükemmel bir hasat için hiçbir şekilde kimyasal bileşen veya koruyucu kullanmaktan kaçının.

Bir tavsiye? Alternatif olarak kullanılacak en iyi teknikleri veya malzemeleri önerebilmeleri için sektördeki uzmanlarla iletişime geçmek daha iyidir. Aslında, yukarıda belirtilen üç malzemeyi tolere edemeyen ürünler vardır.

Bir sulama ile diğeri arasında, toprağı muz kabuğu veya kahve telvesi  gibi diğer doğal elementlerle zenginleştirin . Her ikisi de bitkileri ve toprağı tamamen doğal bir şekilde beslemek için mükemmeldir. Bir sebze bahçesine sahip olmak kolay değildir, ancak bu yöntemlerle her yıl iyi bir hasat alabilirsiniz .