Zeytinyağı: Kabartma tozu ve suyla bir karışım yapın ve sonucun tadını çıkarın!

Her İtalyan,  zeytinyağının  sadece iyi bir yemeğin başarısı için değil, aynı zamanda pek çok farklı bağlam için de vazgeçilmez bir ürün olduğunu bilir.

Bu sayfada bitkilerimizin mümkün olduğunca büyümesine ve yetişmesine yardımcı olmak için zeytinyağı kullanmanın ne zaman yararlı olduğunu keşfedeceğiz.

Bahçelerimizi, evlerimizi ve teraslarımızı dolduran bitkiler, zeytinyağını birden fazla sorunu çözebilecek değerli bir müttefik olarak görüyor.

Zeytinyağı: Kabartma tozu ve suyla bir karışım yapın ve sonucun tadını çıkarın!

Baktığımız bitkilere yardım etmek için zeytinyağını nasıl kullanabiliriz?

Zeytinyağı bitkilerimize üç farklı şekilde fayda sağlamak için kullanılabilir. Öğrenmek için okumaya devam edin:

  • ANTİPARAZİT

Bitkilerde parazit ve böceklerin ortaya çıkmasını önlemek için yapmamız gereken ilk şey bir sprey şişesi almaktır   . Şişeye 70 mililitre zeytinyağı  , bir bardak  su  ve  5 gram karbonat eklemeniz gerekecek   . Bu karışım yaprakların üzerine püskürtülürse bitkiye “hoş olmayan misafirleri” korkutacak koruyucu bir tabaka sağlayacaktır.

  • Sivrisineklere Karşı

Yağ, sivrisinekleri bitkilerden uzaklaştırmada önemli olabilir. Açıkçası yaz döneminde  sivrisinekler  suya ilgi duyuyor.  Bu nedenle bitkilerin tabaklarında bulunan durgun suda uğultu yapmaları tesadüf değildir  . Bu sorunu ortadan kaldırmak için tabakların içine biraz yağ dökmeliyiz   . Bunu yaptığınızda sorun anında çözülecektir.

  • CANLANDIRICI

Ancak bitkileri canlandırmak istiyorsak  toprağa  veya 3 yemek kaşığı yağ dökmemiz yeterli olacaktır  . İdeal olan bu basit eylemi en az ayda bir kez gerçekleştirmek olacaktır   . Ayrıca  bir bezi biraz  yağla  ıslatıp  üzerinden geçirerek parlak yapraklar elde edebiliriz.

Kısacası geriye kalan tek şey bu ipuçlarını saklamak ve bunları iyi bir şekilde kullanmaktır.

Fark edeceğiniz gelişmeler net olacaktır. Biraz tutarlı olmak ama hiç çaba harcamadan yeterli olacaktır.

Yeşil başparmak W!

ev