Zeytinyağı: Evinizi Parlatmak İçin Bilmediğiniz 10 Püf Noktası!

Zeytinyağı şüphesiz mutfağımızda en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Örneğin et ve salatalara daha fazla lezzet veren en değerli çeşnilerden biri olmasının yanı sıra, tamamen farklı şekillerde kullanmak için mükemmel özellikler içerir.

Aslında, ev yapımı güzellik bakımları için de kullanılabilir. Tam da bu nedenle cilt ve dudak nemlendiricisine dönüştürmek mümkün olduğu gibi mükemmel bir makyaj temizleyici de olabilir.

Ancak bu sayfada zeytinyağının evinizi temizlemek için de değerli bir arkadaş olabileceğini keşfedeceksiniz.

Aşağıda, okumaya devam ederken, nihayet bir kuruş harcamadan evin temizliğini kolaylaştırabilecek tüm kullanım çeşitlerini keşfedebileceksiniz.

Zeytinyağı ile her şeyi iyi temizlemek mümkün olacak!

İşte yapabilecekleriniz!

Zeytinyağı: evi temizlemek için güçlü bir yardımcı.

Yukarıda belirtildiği gibi, zeytinyağı ile evinizi ücretsiz olarak iyileştirebilir ve net bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu bileşen sayesinde nihayet kimyasalların kullanımına elveda diyebilirsiniz.

  • Deri çantalar, ayakkabılar ve ceketler

Gerçek deriden yapılan her şey zeytinyağı ile temizlenebilir, böylece daha önce hiç olmadığı gibi beslenebilir. Yağ, cilde uzun süreli bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırabilecektir. Bir pamuğu zeytinyağı ile ıslatın ve ardından tedavi edilecek cilde eşit ve nazikçe uygulayın.

  • Menteşeler, zincirler ve dişliler

Yağı, sıkışmış zincirleri, düzgün çalışmayan menteşeleri ve dişlileri temizlemek için kullanabilirsiniz. Bunun nedeni, yağın gıcırtılı kapı ve pencerelere de uygulayabileceğiniz doğal bir kayganlaştırıcı olmasıdır. Her şey üzerinde çalışacak.

  • Soba

Zeytinyağı ile ocaktaki yağı ve kiri de temizleyebilirsiniz. Sobanın yüzeyine birkaç damla yağ sürün ve ardından her şeyi ovalayacak şekilde bir bez kullanın.

  • Ahşap mobilyalarda çizikler

Ahşap mobilyalardaki çizikleri gidermek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Aslında, kahve ile birleştirilirse, çizikleri ortadan kaldırabilecek bir karışım oluşturacaktır. 1 çay kaşığı yağı 1 yemek kaşığı kahve ile karıştırın ve sonucu çiziklere karşı ovalayın.

  • Tutkal lekeleri

Yağ, yapıştırıcıyı nesnelerden ve ellerden çıkarmada çok faydalı olacaktır. Örneğin, cam kavanozlarda kalan tutkal kalıntılarını etiketlerden çıkarmak için mükemmeldir. Yağı bölgeye uygulamanız ve etiket kendiliğinden çıkana kadar masaj yapmanız yeterlidir.

  • Boya lekeleri

Herhangi bir boya lekesi varsa, bunları zeytinyağı ile çıkarabilirsiniz. Zeminlerde, ciltte ve ellerde etkilidir. Birkaç damla yağ ile boya göz açıp kapayıncaya kadar ellerinizden çıkacaktır. Zemin için ise yağı lekenin üzerine püskürtmeniz ve 5 dakika etki etmesine izin vermeniz ve ardından her şeyi bir sünger veya bezle çıkarmanız gerekir.

  • Ahşap mobilyalar

Yağ, ahşabı besler ve rengini güzelleştirir. Kullanmak için tek yapmanız gereken bir bezi zeytinyağı ile ıslatmak. Sonuç süper parlak olacak.

  • Kızartma tavaları ve tencereler

Tava ve tencerelerin paslanmasını önlemek için yağ kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tavanın içine bir çiseleyen yağ sürmek. Bu numara deneyimli şefler arasında da kullanılır.

  • Doğal yağ çözücü

Yağ, güçlü bir doğal yağ çözücüdür ve petrol gibi endüstriyel kökenli yağ lekelerini çıkarmak için mükemmeldir. Bunu yapmak için, tuz ve bir çiseleyen yağ içeren bir çözelti oluşturun ve ardından sonucu yağ lekesine sürün.

İyi temizlik.

ev