Büyükanneler bunu hep yapardı ve bu mükemmel bir doğal çözümdür: bunu elde etmek için zeytinyağı ve balı karıştırmanız yeterlidir.

Yağ ve balı karıştırın

Sadece evde değil, bakım ve güzellik için de anneannelerin yöntemleri çok değerli . Zeytinyağı ve bal gibi özellikler açısından zengin iki bileşenle eşsiz ve besleyici bir şey elde edebilirsiniz. Ama bir araya geldiklerinde ne işe yararlar? Kadim toplumlar zaten faydalarını artırmak için doğal malzemeleri bir araya getirmeye alışmış ve ardından bu geleneği tüm nesiller boyunca aktarmıştır. Bu iki önemli ve zengin içerikli malzemenin tarifini birlikte öğrenelim mi?

Zeytinyağı ve bal: büyükannenin tarifi nasıl yapılır

Zeytinyağı ve bal , eski uygarlıklar tarafından hem ağızdan hem de güzellik uygulaması olarak kullanılan iki değerli bileşendir. Büyükannenin eski tarifi, bol miktarda ürünü doğrudan saça uygulamayı gerektiriyor.

Saç derisini ve saçı uçlarına kadar nemlendirmek, beslemek ve korumak için iki ürünün özelliklerinden yararlanan eski bir yöntemdir . Özellikle cansız ve cansız saçlara sahip olanlar için tüm saç tipleri için idealdir.

Malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Bal 3 çay kaşığı
saç için bal
  • Zeytinyağı 2 tepeleme yemek kaşığı

Maskeyi elde etme prosedürü çok basit , aslında iki malzemeyi bir kapta karıştırmanız yeterli olacaktır. Karışım homojen olmalıdır.

Doğrudan saçın tüm uzunluğuna uçlara kadar hafifçe masaj yaparak uygulanır. Yağlı olduğu ve o bölge için uygun olmadığı için bileşiği cilde uygulamaktan kaçının .

Saç daha sonra bir başlık ile bağlanmalı ve tedavi iki saate kadar açık bırakılmalıdır. Daha da iyisi, folyo uygulayın, böylece cilt için bir termal görevi görebilir ve bu bileşenlerin özelliklerini en iyi şekilde dağıtabilir.

Saç maskesi

Maruz kalma süresi bittiğinde , belirli bir şampuan ve saç kremi tercih ederek klasik saç yıkamaya devam edin. Bu, yıkamadan sonra uygulanmaması gereken bir şampuan öncesi maske/bakımdır.

İçeriğindeki maddelerin saça faydaları nelerdir?

Beklendiği gibi, bu iki bileşen değerlidir ve antik çağda zaten kullanılmıştır.   Saç için faydaları  çoktur :

  • Zeytinyağı, saçı beslediği ve nemlendirdiği belirtilen değerli ve doğal bir üründür. Cilt ve saç bakımı için gerekli olan A Vitamini ile E Vitamini açısından zengindir. Sadece bu da değil, yüksek linoleik asit içeriği saçı yumuşatmaya ve düğümleri kolaylıkla çözmeye yardımcı olur;
zeytin yağı
  • Arılar tarafından üretilen altın , nemlendirici ve iyileştirici özellikleri ile önemli bir metadır. Mineraller ve vitaminler açısından zengin, saçların sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Sadece bu da değil, bal yılın herhangi bir zamanında dolaşımı yeniden etkinleştirebilir ve keratini aktive edebilir.

Birlikte arındırıcı ve antibakteriyel etki gösterirler , cildi normal nem düzeyine getirirler ve saçı sağlıklı hale getirirler.

ev