Can sıkıcı bir sorunu çözmek için kaba tuz içeren bir kaba 4 tarçın çubuğu ekleyin.

tuza batırılmış tarçın çubukları

Tüm evi yıkayıp dezenfekte ettikten sonra herkes her odaya yayılan o sarhoş edici kokunun tadını çıkarmak ister. Ancak bu koku uzun sürmez ve bazı durumlarda çok çabuk kaybolma eğilimindedir. Kokunun her zaman algılanabilir olmasını sağlamak için çoğu insanı evi sürekli temizlemeye iten büyük bir sorun. Ancak evin her köşesinde harika kokuyu belirli bir süre korumanıza olanak tanıyan alternatif çözümler de vardır. Üstelik bu ilaçlardan biri de çok popüler çünkü böcekleri uzak tutmayı başarıyor, böylece evdeki bitkileri de koruyor.

Evinizin harika kokması için ihtiyacınız olan tek şey tarçın ve tuz: işte böyle

Aslında, sıcak aylar geldiğinde sinekler ve sivrisinekler evi istila etmek için geri döner ve bitkiler için de sıklıkla sorun yaratabilir. Neyse ki bu çare, dairenin her yerinde harika bir koku sağlarken onları uzak tutmayı başarıyor.

Kaba tuz

Yapılacak ilk şey, yaklaşık beş yemek kaşığı kaba tuz ekleyeceğimiz küçük bir cam kap almak . Bu bileşenin mutfakların büyük çoğunluğunda zaten mevcut olduğu göz önüne alındığında, kaba tuzun geri kazanılması bir sorun olmamalıdır.

Kabı iri tuzla (yaklaşık yarısına kadar) doldurduktan sonra cam kabın içerisine bir miktar yumuşatıcı  eklememiz gerekiyor .

Kullandığımız ürünü kıyafetlerimizin her zaman mis kokulu kalmasını sağlamak için kullanabiliriz. Sadece cam kaba biraz ekleyin ve sıvının aşağı inmesi için hafifçe sallayın .

Kumaş yumuşatıcısı kaybolur kaybolmaz bu solüsyonu karakterize eden üçüncü bileşeni, yani karanfilleri ekleyebiliriz . Küçük bir avuç koyun ve karanfilleri kaplayana kadar daha kaba tuz ekleyin.

İyice kapattıktan sonra yumuşatıcıyı tekrar ekleyelim , mutlaka kaba tuzun üzerinden geçmesine dikkat edelim. Bu noktada geriye sadece hazırladığımız bu solüsyonun içerisine tarçın çubuklarını yerleştirmek kalıyor.

Tarçın çubuklarını yakın ve kokunun tadını çıkarın

Ne yapmalıyız? Çok basit. Dört tarçın çubuğunu alın ve karışımın içine dikey olarak yerleştirin . Genelde dördünü, dört köşe oluşturacak şekilde aralıklarla kullanmanız gerekir ama daha fazlasını da kullanmak mümkündür.

Tarçın

Daha önce de belirtildiği gibi bu ilaç, yaz aylarında bahçede, pencere kenarlarında ve evin içinde yeniden ortaya çıkan  sinekleri, sivrisinekleri ve çeşitli böcekleri uzaklaştırmak için idealdir .

Bitkiler bu mükemmel savunma aracından keyif alacaklar. Üstelik bu solüsyonun yayacağı koku sarhoş edici olacaktır.

Geriye kalan tek şey , kokunun evin her tarafına yayılması için tarçın çubuklarının üst kısımlarını kızdırmak için bir çakmak kullanmaktır . Bu çözümü tüm odalarda kullanabiliriz: Etkinliği anında garanti edilir.

ev