Bir aloe vera bitkisi yetiştirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İşte bilmeniz gereken her şey.

 

Aloe vera, tıpkı kaktüsler gibi etli bir bitkidir. Birçok çeşidi vardır, ancak en yaygın olanı 100 cm yüksekliğe kadar büyüyen tıbbi aloe veradır. Güzelliği sayesinde hem süs bitkisi olarak yetiştirebilir hem de jeli etli yapraklarından elde etmek için kullanabilirsiniz (farklı doğal ilaçlar için mükemmeldir).

Ek olarak, aloe vera da büyüdüğü ortamların havasını arındırabilir, gerçekten faydalı bir bitkidir!

Onunla ilgilenmek ve onu iyi bir şekilde geliştirmek için çok az şeye ihtiyacınız var, gerçekten, sadece onu görmezden gelmek elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

  • Her zaman kontrol edilmesi gereken iki şey şunlardır: sulama ve güneş ışığı.
  • Aloe yetiştirirken yapılan en yaygın hata, onu çok fazla sulamaktır. Çok fazla su bitkinin çürümesine neden olur, sadece üst toprak tamamen kuruduğunda suladığınızdan emin olun.
  • En iyi şekilde büyümesini sağlamak için, aydınlık bir alana yerleştirin, loş ışıkta bile iyi sonuç verecektir.
  • Bu bitki için mükemmel toprak evrensel toprak, çakıl taşları ve bahçe kumundan oluşur, bu şekilde suyun durgunluğu oluşmaz.
  • Çoğu sulu meyveler gibi, aloe de herhangi bir kompost veya gübreye ihtiyaç duymaz, ancak en büyük büyüme döneminde, yani ilkbaharda doğal olanı kullanabilirsiniz.
  • Çarpma gelince, bu durumda da bitki özerk olarak sağlar. Büyük bir tencerede büyümesini sağlayın, toplam özerklikte doğan köklerden birçok yeni sürgün göreceksiniz.