Çok çiçekli bir antoryum ister misin? Bu çantayı mutlaka almalısınız: Her ay kullanırsanız muhteşem çiçek açan çiçeklerle karşılaşacaksınız.

Sürekli çiçek açan bir antoryum istiyorsanız, yalnızca bahçecilik uzmanlarının bildiği bu tekniği kullanmalısınız: birçok çiçek bu şekilde doğar.

Antoryum, bu güzel iç mekan bitkisinin özellikleri

Antoryum, her ortama, hatta nasıl bakacağımızı bilirsek bir apartman dairesine bile mükemmel uyum sağlayan muhteşem bir bitkidir.

Bu ev bitkisi özel bir ilgi gerektirmez ve rengarenk çiçekleri iç mekanınızı aydınlatacak ve renklendirecektir. Çiçeklerden bahsetmişken, antoryumların tüm yıl boyunca çiçek açabileceğini biliyor muydunuz? Elbette çiçeklenme işleminin gerçekleşebilmesi için belirli tekniklerin uygulanması gerekmektedir.

Örneğin bitkinizi nereye koyduğunuza dikkat edin. Yağmur ormanlarından elde edilen antoryumun hava nemi konusunda yüksek talepleri vardır.

Çiçekli bir bitki olsa bile aniden çiçeklenmeyi bırakabilir. Antoryum neden çiçek açmayı bırakıyor? Cevaplardan biri, bunun bölgedeki iyi nem eksikliğinden kaynaklandığıdır.

Çiçeklenmeyi sağlamak için bazen toprağı gübrelemek gerekir. Bitki asla güçlü ve sağlıklı büyüme için gerekli olan yeterli besin maddelerinden yoksun olmamalıdır.

Siz de bol çiçekli bir antoryum istiyorsanız okumaya devam edin. Bugün bitkinizi nasıl kurtaracağınızı ve tek bir poşet kullanarak çiçek açmasını öğreneceksiniz.

Birçok çiçekli bir antoryum için mükemmel teknik

Antoryumun bakımı çok karmaşık değildir. Ancak doğada çok çiçekli olmasına rağmen her an çiçek üretmeyi bırakabilen bu bitkinin özelliklerini bilmek gerekir.

Nereden geliyor? Bu her zaman nem eksikliğinden, yetersiz sulamadan veya bitkimizi yerleştirdiğimiz yerden kaynaklanmaz. Antoryumun özelliklerini incelediyseniz tropik kökenli bir bitki olduğundan hayatta kalabilmek için iyi neme ihtiyacı olduğunu bilirsiniz.

Ayrıca bol ışığa ihtiyaç duyduğunu ancak yaprakları ve kökleri yakacak doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymadığını da bilmelisiniz. Son olarak çok fazla suya ihtiyacınız olmadığını da biliyorsunuz. Bu bilgiyi zaten biliyorsanız ve bu nedenle bitkiye iyi baktığınıza inanıyorsanız ancak antoryumunuz hala çiçek açmıyorsa, başka bir sorun var demektir: bitkiniz gerekli besin maddelerinden yoksundur.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Doğal gübre ile! Bugün yalnızca en deneyimli bahçıvanların bildiği sırrı açıklıyoruz. Bu çantayı her ay kullanırsanız birçok çiçek içeren bir antoryum elde edeceksiniz!

Peki toprağı gübrelemek için neye ihtiyacımız var? Hemen söyleyeceğiz: hadi çay poşetlerinden bahsedelim. Bunlar nasıl kullanılır? İki teknik kullanabilirsiniz. Birincisi biyolojik olarak parçalanabilen torbaları doğrudan bitkinizin toprağına gömüp sulamaya devam etmektir.

Ancak ikinci seçenek çay poşetlerini açıp içindeki baharatı çıkarıp antoryumunuzun toprağına dağıtmaktır. Daha sonra bitkinizin alt katmanını normal şekilde sulayın.

Burada ayda bir kez kullanabileceğiniz organik gübreniz var. Çay, toprağın pH’ını düşüren, toprağı daha asidik hale getiren ve çiçeklenmeyi teşvik eden bir madde olan tanen içerir.

İyi beslenmiş bir antoryum, birçok çiçeğe sahip olandır. Çay poşetlerini diğer bitkilerin toprağını gübrelemek için de kullanabilirsiniz ama sadece bu değil, aynı zamanda böcek ilacı olduklarını da biliyor muydunuz? Sıcaklardan dolayı bahçelerimizi istila eden sinek ve sivrisineklerle mücadele etmeyi düşünmenize gerek kalmadan bahçenize asın ve yazın tadını çıkarın.