Muz kabuklarının 11 ustaca kullanımını keşfedin

Muz kabuklarının rastgele çöp veya gübre kutusuna atıldığı günler geride kaldı. Sayısız faydalarını keşfettiğinizde onları tamamen yeni bir ışıkta göreceksiniz!

Ayakkabılarınızı canlandırın. En sevdiğiniz ayakkabıların görünümünü ve parlaklığını, muz kabuğuyla ovalayarak hayata döndürün.

Cildinizi Besler: Muz kabukları kuru, pürüzlü ciltlerin tedavisinde şaşırtıcı derecede etkilidir ve amino asitler ile A, B, C ve E vitaminleri açısından zengindir. Kabuğu ayaklarınız veya dirsekleriniz gibi kuru bölgelere masaj yaparak uygulayın ve daha kısa sürede iyileşmeyi fark edin. .

İçeceklerinizi geliştirin İyice yıkanmış muz kabuklarını ekleyerek smoothie’lerinizin besin değerini artırın. Ayrıca hoş kokulu bir çay yapmak için demleyebilirsiniz. Ancak önce gövdeyi ve alt ucu kesmeyi unutmayın.

Bahçenizi besleyin. Muz kabuklarını bitkilerinizin tabanına yerleştirerek veya su bitkileri için suya batırarak doğal gübre olarak kullanın. Bonus: Kelebekleri tatlı kokularıyla çekmek için bahçenize muz kabuğu parçaları serpin.

Yemeklerinize, hatta et gibi lezzetli yemeklere bile benzersiz bir lezzet boyutu eklemek için pişirme deneyiminizi muz kabuklarıyla renklendirin. Pişirmeden önce etinizi muz kabuğuna sarın ve hafif lezzetin tadını çıkarın.

Saçınıza iyi bakın. Muz kabuklarını suya batırıp karışımı saçınıza uygulayarak ev yapımı bir saç maskesi hazırlayın, böylece güç ve parlaklık kazanırsınız.

Kıymıkların çıkarılması Muz kabukları da inatçı kıymıkların giderilmesine yardımcı olabilir. Rahatsızlık vermeden çıkarmayı kolaylaştırmak için etkilenen bölgeye yarım saat boyunca bir parça peeling yapıştırın.

Gülümsemenizi Aydınlatın Küçük muz kabuğu parçalarını birkaç gün boyunca sabah ve akşam dişlerinize sürerek gözle görülür şekilde daha parlak bir gülümseme elde edin.

Sivrisinek Isırığının Giderilmesi Kaşıntıyı ve tahrişi gidermek için etkilenen bölgeye birkaç dakika boyunca bir parça muz kabuğu uygulayarak doğal sivrisinek ısırığı rahatlamasını deneyimleyin.

Kırışıklıklarla Mücadele Genç, kırışıksız bir cilt sağlamak için kabuğun kabuğunu 20 dakika boyunca yüzünüze düzenli olarak uygulayarak, besin ve vitaminlerle dolu muz kabuğunun yaşlanma karşıtı özelliklerinden yararlanın.

Cildinizin parlamasını sağlayın. Yarım muz kabuğunu bir çay kaşığı az yağlı doğal yoğurtla karıştırıp yüzünüze uygulayarak ve parlak bir ışıltı için 10 dakika bekleterek kendinize ucuz bir ev yapımı yüz maskesi ısmarlayın.