Ortancalar bölgemizde çok yaygın ve sevilen bir bitkidir. Parlak veya yumuşak renklere sahip, gölgeli veya kararlı çiçekleri, bir tür zarif ve zarif balonda gruplandırılmıştır.

Dayanıklıdırlar ve büyümeleri çok zor değildir. Dünyanın bizim bölgemizde sevginin, bağlılığın ve sadakatin sembolüdürler, ancak Çin’de yalnızlığın amblemi olarak kabul edilirler ve yeni bir geline hediye olarak sunulurlarsa kötü bir alamettirler. Hangi ülkeye giderseniz gidin, hangi geleneği bulursanız bulun, ister saksıda olsun, ister bahçede toprağa dikilmiş olsun, dekoratif oldukları ve her çiçeklenme ile büyüledikleri gerçeği devam ediyor.

Bununla birlikte, bereketli görünmekte zorlanıyorlarsa, bunun utangaçlık olduğunu düşünmeyin! Belki de dış mekanımızı çiçeklendirmek ve aydınlatmak için bizden dışarıdan yardıma ihtiyaçları var.

Mutfaklarımızda her zaman bulunan, onlara yardımcı olabilecek ve 24 saat içinde fark yaratacak bir malzeme var. Tüm güzellikleriyle patladıklarını göreceksiniz!

Bu sirke. Bu bağlamda, onu karakterize eden ve tamamen gastronomik alanın dışında bile çok faydalı kılan özelliklere kelimeden sonra kelime harcanmıştır.

Doğal bir antibakteriyel olarak, ev temizliğinde, çevreye her açıdan bizi destekler. Yüzeyleri, özellikle mutfak çeliği ve banyo seramiklerini, tam olarak her gün en çok sterilize edilmesi gerekenleri iyice sterilize edin.

Ama aynı zamanda yeşilliklerimiz için de çok şey yapabilir!

Nasıl kullanılacağını birlikte öğrenelim.

Bu malzemeyi ortancalarım için kullandığımdan beri, çiçekleri büyüleyici!

Ortancalar: Bu bileşenle çiçeklenme büyüleyici olacak

Hepsi değil, çoğu zaten bahçede sirke kullanıyor. Parazitlere karşı doğal bir kovucu olarak işlevi, belki de en iyi bilinenidir: tam bir güvenlik içinde, aslında, bizim için, çevre ve soluduğumuz hava için, böcek zararlılarını fark ettiğimiz yerde, neredeyse anında ortadan kaybolmasalar da, herhangi bir sonuçtan korkmadan buharlaştırabiliriz. Yaprak bitleri, et böcekleri artık tekrarlanmayacak ve onun yardımıyla bitkilerin refahı için tehlikeli olan küf oluşumu riskini de ortadan kaldıracağız.

Ek olarak, bir toprak asitleştiricidir, ancak dikkatli olun! Sadece fayda sağlamak ve olası yansımalardan kaçınmak için nasıl dozlanacağını bilmeniz gerekir. Herhangi bir suistimal, aslında, orkidelerimizin güzelliğinden ödün verecek kadar acı bir şekilde ödenir. Tek bir çorba kaşığını 5 litre suda birleştirin, iyice seyreltmek için karıştırın veyukarıdan aşağıya tek geçişte taç, gövde, gövde, yapraklar, dallar, çiçekler ve kökler üzerine yerleştirin. Ertesi gün görünümünde gözle görülür bir iyileşme fark edeceğiz.

Bununla birlikte, yorgunmuş gibi donuk görünüyorsa, çözüm demir uygulamaktır. Bunu yapmak çok basittir: sadece köklerin yakınında, tercihen paslı olan bazı çivileri (veya bir anahtarı) gömün. Minerali azar azar toprağa dağıtacaklar, ortancalarınızı yeterince besleyecekler ve bu da tekrar muhteşem hale gelecek.

Kendinizi doğanın büyüsüne kaptırın!

ev