Bu, yalnızca tüm odaları parfümlemekle kalmayıp aynı zamanda sivrisinekleri odalardan kalıcı olarak yok eden bir ev ilacıdır.

mum içinde limon

Evde mükemmel bir aroma yaymanın yanı sıra sivrisinek saldırılarını da ortadan kaldıran ev ilacı . Bu nasıl mümkün olaiblir? DIY uzmanları temizlik profesyonelleriyle etkileşime geçerek benzersiz ve tamamen doğal bir şey yarattılar. Estetik açıdan hoş bir şey yaratmak için bir araya gelen  ve evinizin refahını yeniden kazanmanıza yardımcı olabilecek bileşenler  . Gelin nasıl yapılacağını birlikte öğrenelim mi?

Evinizi parfümlemenin çaresi: malzemeler

Ev  kokulu çözüm,  sağlıklı yaşam uzmanları ve DIY uzmanları tarafından geliştirildi. Aslında benzersiz ve aynı zamanda güzel görünen bir şey yaratmak için tamamen doğal bazı içerikleri hesaba katmak yeterlidir. Ortamları güzelleştirmek ve kokulandırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak dikkatli olun, bu yöntem aynı zamanda sivrisinekleri uzak tutmak için de mükemmeldir   ve gerçek bir kovucu görevi görür.

Dikkate alınması gereken bileşenler şunlardır:

  • 1 büyük limon;
  • 1 küçük limon;
  • karanfil çiçekleri;
  • bambu çubukları;
  • 2 beyaz mum.
karanfil ve limon

Karanfil ve limon, benzersiz bir doğal yöntem elde etmek için özelliklerini birleştirir. Sadece antibakteriyel etkiye sahip olmakla kalmaz,  aynı zamanda dezenfekte edici  , itici ve tüm evin parfümlenmesi için mükemmeldir. İki malzemeyi birleştirmek için fotoğrafta görüldüğü gibi karanfilleri limon posasının içine yerleştireceğiz. Ve daha sonra? Ev yapımı yöntemi oluşturma süreci kolay ve eğlencelidir.

Sivrisinekleri kovun ve odalara parfüm sürün: prosedür

Endüstri uzmanları tarafından gösterilen prosedür   aşağıdaki gibidir:

  • Büyük limonu alın ve düz yüzeye oturacak şekilde kapağını çıkarın. Ayrıca iki parçaya kesilmesi gerekecek;
  • Dişleri her iki taraftaki mevcut alanın tamamı boyunca hamura yerleştirin.

Karanfillerle zenginleştirilmiş iki limonu yere  koyun  . Daha sonra mumları alın, küçük olacak şekilde bir parça kesin ve limonun orta kısmına yerleştirin. Hemen ardından bambu çubuklarını alın ve mevcut her limon parçasının üzerine 4 tanesini yerleştirin.

Bu noktada  küçük limon  iki parçaya bölünür ve sanki bir kapanış kapağı oluşturacakmış gibi yapıya eklenir.

evi kokulandırmanın çaresi

Mumu yakmanın ve gösterinin tadını çıkarmanın zamanı geldi   . Bu küçük doğal fenerler, limon posası ve karanfil ısıtıldıkça evin her yerine lezzetli bir aroma yayacak. Sadece bu da değil, bu koku çoğu böcek için hoş değildir. Bu, sivrisineklerin yaydığı kokudan rahatsız olarak birkaç saniye içinde kaçacağı anlamına gelir  .

ev