Bu muhteşem takviyeyi kullanarak domates ve salatalıklarınızın on kat daha fazla büyümesini sağlayabilirsiniz. Kullanılacak malzemelere bakalım.

Bahçenizin bakımı için organik ürünleri seçmek, muhteşem yaprakları ve enfes meyveleri olan, tamamen sağlıklı bitkiler elde etmek için en uygun seçimdir.

Organik gübre kullanımıyla toprak, bitkilerin ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayan eşsiz bir besin kaynağı alır.

Bu yöntem aynı zamanda çiçek ve diğer bitkilerin yetiştirilmesine de genişletilebilir ve tüm yıl boyunca güzel, yemyeşil bir bahçe yaratılabilir.

Harika bir organik gübre yapmak söz konusu olduğunda aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli malzemeler vardır.

Ancak harika sonuçlar elde etmek için özellikle gerekli olan bir bileşen vardır.

Saksı bitkileri, bahçe bitkileri ve yetiştirmek istediğiniz diğer bitkiler için gübre olarak kullanmak üzere organik takviyenize hangi bileşeni eklemeniz gerektiğini görelim.

Bitkisel takviyeler: hangi bileşen kullanılmalı?

Bahçenize güçlü bir katkı sağlamak söz konusu olduğunda kuru maya dikkate alınması gereken önemli bir malzemedir.

Bunun nedeni mayanın B vitamini, protein ve diğer birçok besin maddesi gibi temel besin maddeleri açısından zengin olmasıdır.

Toprağın nitrojen ve fosfor içeriği artar, bu da daha iyi bitki büyümesine ve daha yoğun çiçeklenmeye neden olur.

Ayrıca mayanın salyangoz ve diğer böcekler gibi zararlılara karşı etkili bir uzaklaştırıcı olduğu da gösterilmiştir.

Bitki gübresi olarak işe yarayan çeşitli bileşenler vardır ve kabartma tozu kesinlikle bunlardan biridir.

Sadece mantar ve kök sistemi hastalıklarını önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uygun maliyetli bir seçenektir.

Bitkiler için doğal bir tamamlayıcı.

Kabartma tozu ile birleştirildiğinde, kabartma tozu mükemmel bitki büyüme sonuçları sağlar.

Neyse ki, bu içeriklere kolayca erişilebiliyor ve uygun fiyatlı olması önemli tasarruflar sağlıyor. Maya katkı maddesi yapmak nispeten kolaydır. Öncelikle maya kültürü, karbonhidrat kaynağı ve su dahil gerekli malzemeleri toplayın.

Maya kültürünü karbonhidrat kaynağı ve suyla bir kapta birleştirin. Karışımın, maya büyüyüp çoğalıncaya kadar, genellikle 24 ila 48 saat boyunca bir süre mayalanmasına izin verin. Maya yeterince çoğaldığında, besin takviyesi yapmak için toplanıp kurutulabilir. Ortaya çıkan besin takviyesi, insanlar veya hayvanlar için besin takviyesi veya bitkiler için gübre olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Mayanın bitki yetiştiriciliğindeki önemi yaygın olarak bilinmektedir. Kabartma tozu ile kombinasyon halinde olağanüstü özelliklere sahip eşsiz bir gıda takviyesi elde ediyoruz.

İçindekiler

Bu besin takviyesini hazırlamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

  • 500 ml soğuk su.
  • Bir bardak .
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu.
  • 1 yemek kaşığı kuru maya.

Gerekli tüm bileşenleri topladıktan sonra, tamamen organik bir saksı toprağı takviyesi hazırlamak için aşağıdaki adımları izleyin. Öncelikle şu talimatları izleyin:

  1. Öncelikle cam bir kaba 500 mililitre soğuk su dökün.
  2. Suya bir çay kaşığı karbonat ekleyin.
  3. Karışımın tamamını dikkatli ve iyice karıştırın.
  4. Çözelti iyice karıştırıldıktan sonra 10 litre su ile seyreltilmelidir.
  5. Elde edilen karışım bitkiler için gübre olarak kullanılabilir.

Bitkilerin artık yabani otlar gibi tehditlere karşı savunmasız olmadıkları için hastalıklara karşı daha fazla direnç geliştirmeleri ve özgürce büyümeleri bekleniyor. Bu yöntem aynı zamanda bitkilerinizin yıl boyunca kaçınılmaz olan kuraklık ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlar.

Doğal besin takviyesini nasıl kullanırım?

Kuru maya ve karbonat bazlı doğal gıda takviyesinin kullanımı oldukça kolaydır. Bitkilerinizin en iyi şekilde büyümesini sağlamak için, onları ayda iki veya üç kez bu karışımla sulayın. Bu karışımın olumlu etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.

Bu besin takviyesi sayesinde bitkileriniz strese karşı daha dayanıklı olur, daha hızlı büyür ve toprak besin açısından daha zengin olur.

Ayrıca bahçenizdeki ürünlerin hiç şüphesiz en kaliteli olması, domates, biber, salatalık gibi sebzeleri daha önce yemediğiniz kadar lezzetli ve besleyici bir şekilde sunmanıza olanak sağlayacaktır.

Açıkçası, bahçeniz için bu organik tamamlayıcıyı yapmak nispeten basit bir işlemdir. Sonuçları görmek için bunu kendiniz denemeniz yeterli: yemyeşil bitkiler ve lezzetli ürünler.