Orkidelerinizin bereketli bir şekilde büyümesini ve tüm yıl boyunca çiçek açmasını ister misiniz? İşte bu sonucu elde etmek için yapmanız gerekenler ve her zaman güzel orkidelere ve bol çiçeklere sahip olacağınızı göreceksiniz!

Çiçekli orkide

Orkideleriniz az büyüyor ve az çiçek yapıyor mu? Endişelenmeyin, işte orkidelerin her zaman yemyeşil ve tüm yıl boyunca çiçek açması için kullanmanız gerekenler. Daha iyi gelişmek ve güzel çiçekler yapmak için organik bir gübreye ihtiyaç duyan bu bitkilere bakmak çok az zaman alır. İşte bunu başarmak için bunu nasıl yapmanız gerektiği!

Orkide

Soğan ile gübre nasıl yapılır

Organik bir gübre almak kolaydır, sadece doğal malzemeler kullanın ve elinizin altında da var. Aslında, özel şeyler satın almak zorunda değilsiniz, kesinlikle evde zaten sahip olduğunuz bir soğan yeterlidir ve daha sonra mükemmel bir doğal gübre elde etmek için kullanabilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Bir soğan alın, kabuğunu çıkarın ve küçük parçalar halinde yapın;
  • Küçük parçalar halinde kesilmiş soğan kabuklarını 1 litre su içeren bir cam kavanoza koyun;
  • Kavanozu kapatın ve ışıktan kaçınmak için 24 saat boyunca bir bezle kaplı serin bir yere koyun;
  • Zaman geçtikten sonra, kavanozu alın ve içindekileri bir sürahiye dökerek bir süzgeçten geçirin.

Orkidelerinizi sulamak için elde edilen çözeltiyi kullanın, önce bitkiyi daha büyük bir kaba koyun, böylece su düşmeden kaçabilir. Suyun 25 dakika boyunca hareket etmesine izin verin, ardından kaptan çıkarın, çünkü fazla su sızmış olacaktır. Bu şekilde durgunluk oluşmayacak ve kökler çürümeyecek, böylece bitki sağlıklı bir şekilde güçlenecektir. Bu arada, orkideleri canlandırmak için başka bir yöntem uygulayın, işte bu.

Yapraklar için su ve süt yöntemi

Orkide yapraklarını sağlıklı ve dinç tutmanın bir yolu su ve süt kullanmaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Bir bardağa iki çorba kaşığı su koyun;
  • Şekersiz bir çorba kaşığı taze süt ekleyin ve karıştırın;
  • Bir makyaj temizleyici ped alın ve çözelti içinde ıslatın;
  • Diski sıkın ve yavaşça yaprakların üzerinden geçirin.

Bu şekilde, yapraklar parlak hale gelecek ve hazırlanan çözeltide bulunan besinleri emecektir. Etki onları sağlıklı ve yeşil tutmak olacaktır, ancak çözüm aynı zamanda onlara saldırabilecek ve tehlikeli enfeksiyonlar oluşturabilecek böcekleri ve  parazitleri uzak tutmada da etkilidir.

Disketleri üst ve alt yüzeylere dikkatlice geçirin. Her 2 veya 3 yılda bir yıl boyunca daha fazla çiçek açmak için, köklerin daha iyi gelişmesini sağlamak için bitkiyi saksılayın ve daha büyük bir taneye koyun. Bu sistem ile kesinlikle bol ve uzun ömürlü çiçekler elde edeceksiniz.

ev