Büyükannenizin bembeyaz ve şeritsiz gömlek yakalarına sahip olmanın sırrını keşfedin. yanılmaz

Gömlekleri temizlerken asıl dikkat edilmesi gereken nokta,  yakaların temizlenip  yeni satın alınan kadar beyaz bırakılmasıdır.

Dürüst olmak gerekirse,   mükemmel sonuçlar elde etmek istiyorsanız gömlekleri temizlemek ve ütülemek her zaman zor bir iştir .

Tam da bu nedenle, büyükannenin gömlek manşetlerini ve yakalarını  yeni gibi  bırakmanın  sırrını aşağıda bulabilirsiniz  .

Aslında çamaşır makinesi tek başına gömlekleri temizlemek için çoğu zaman yeterli olmuyor. Bunun nedeni, örneğin dikişlerin arasında bile cilde sürekli sürtünme nedeniyle ölü hücrelerin ve kirin birikebilmesidir.

Ancak eski büyükannelerin öğrettiği gibi,  her türlü aile sorununun bir çözümü var  .

Tam da bu nedenle kıyafetlerinizi kuru temizlemeye götürmeden önce, tişörtlerinizi korkmadan yeni gibi bırakmayı deneyebilirsiniz.

Okumaya devam edin ve çalışmaya başlayın, şaşıracaksınız!

büyükannenin gömlek yakası için makyajı 800x533.jpg

Büyükannenin numarası: gömleğin yaka ve manşetlerine nasıl bakım yapılır?

Dediğimiz gibi gömlekleri temiz ve parlak hale getirmek kolay değil, bu yüzden önceden harekete geçmelisiniz.

 İleriye gitmek ve ön işlem yapmak için lekeleri derinlemesine ve etkili bir şekilde çıkarabilen 3 bileşenin kullanılması gerekir  . Bunları kullanarak   gömleğin sürekli kirli görünmesine neden olan çirkin grimsi filmi ortadan kaldırabileceksiniz .

Kullanabileceğiniz şey budur:

  • Sodyum bikarbonat

Öncelikle ev temizliğinde çokça bulunan bir malzeme olan karbonatı kullanmayı deneyebilirsiniz. En iyi şekilde kullanmak için kabartma tozunu bir kaseye dökün ve bir miktar suyu yavaş yavaş dökerek karıştırın. Kıvamlı bir macun elde ettikten sonra gömleğin temizlenecek yerlerine sürün ve çeyrek saat kadar etki etmesini bekleyin.

Belirtilen süre sonunda izler hala belirginse işlemi tekrarlamanız yeterli olacaktır ve ardından gömleği etikette açıklandığı şekilde yıkayabilirsiniz.

  • Marsilya sabunu

Marsilya sabunu güçlü bir leke çıkarıcı olarak da kullanılabilir. Tek yapmanız gereken sabunu manşetlere ve yakaya sürmek ve ardından kumaşları ovalamak. Daha sonra yaklaşık 10 dakika bekletin ve ardından giysiyi her zamanki gibi yıkayın.

  • Bulaşık sabunu

Bulaşık sabunu aynı zamanda gömleğinizin temizliğinde de değerli bir arkadaş olabilir. Şaşırmayın: lekeleri etkili bir şekilde çıkaracaktır.

Bunu yapmak için, tedavi edilecek bölgelere az miktarda dökün ve ardından ovalayın. Daha sonra gömleği bir kase soğuk suya koyun ve 60 dakika bekletin. Bu saatte zaman zaman giysiyi ovalayın. Belirtilen süre geçtikten sonra gömleği çamaşır makinesine alıp programı başlatın.

Artık her şey çok daha kolay görünüyor değil mi? Gömleğinizin yakasındaki lekelerin birkaç dakika içinde kaybolup, uzak bir anı olarak kalacağını göreceksiniz.

Manşetler de dahil olmak üzere gömlek, yeni satın alındığı gibi beyaz görünecektir. Sadece çalışmaya başlamanız ve bu basit “talimatları” takip etmeniz gerekecek.

Büyükannenin tavsiyesine uymak her zaman en iyisidir.

Aferin.

ev