Şu anda, yağmur, düşük hızlarda çalışan radyatörler ve nem arasında, kurutma makineniz yoksa çamaşırlarınızı hızlı bir şekilde kurutmak zordur.

Ancak bu cihaza sahip olsak bile, fatura üzerindeki ekonomik etki, tam olarak aile bütçesinden biraz tasarruf etmek için onu kullanmaktan vazgeçmemize neden olur.

Yine de, asla buharlaşmayan su buharı veya en sevdiğimiz giysileri giymeden önce uzun süre beklememiz nedeniyle dokular arasındaki bu hoş olmayan kokuya kesinlikle tahammül edemeyiz!

Öyleyse onları radyatörlere yerleştirmeye çalışalım, ancak hala yeterince sıcak olsalar bile (ve İtalya’nın bazı bölgelerinde hala öyle!), Odada yoğuşma oluşumunu ve havada hoş olmayan bir kokuyu daha da tercih ederiz.

Bu nedenle, kurutmayı önemli ölçüde hızlandırmak ve nem kokusunu önlemek için gerçekten etkili bir numara kullanışlıdır. Ve ücretsizdir, cüzdanımıza tüm saygımla!

Nasıl devam edeceğinizi merak ediyor musunuz? Başlamak!

Kirli çamaşırları sepet içinde yıkamaya taşıyan ev hanımı, yakın çekim

 

Çamaşırlarınızı yağmur yağarken bile kurutucu olmadan hızlı bir şekilde kurutmak için bunu yapın

Dışarıda yağmur yağarken radyatör kullanmadan ve kurutucu olmadan çamaşırlarımızı anında kurutmak veya sadece işlemleri hızlandırmak için, yıkama döngüsü bittiğinde atkılar arasında kalan tüm nemi ortadan kaldırmamız gerekir.

İşin sırrı basitçe şudur: Dokumaları su damlacıklarından ne kadar çok kurtarabilirsek, giysilerimiz ütülenmeye veya giyilmeye o kadar hızlı hazır olur. “Mükemmel” diye düşünebilirsiniz ve alaycı bir şekilde ekleyeceksiniz: “Ne keşif! Ama bunu nasıl yapıyorsun?” Size hemen söyleyeceğiz.

Kendinizi plaj veya havuz için olanlar gibi büyük, temiz bir havluyla donatın.

Bir masaya veya yere iyice yayın. Ortaya, hala ıslak olan giysilerinizden birini yerleştirin. Havluyu kendi üzerine yuvarlayın, bir silindir yapmanız gerekir. Bu arada içindeki giysiyi sıkmak için dönüşleri iyice sıkın. Sünger tüm fazla nemi emecek ve çamaşırlarımız kısa sürede kuruyacaktır. Bu basit işlem bittiğinde, tek yapmanız gereken onu bir kurutma rafına veya radyatöre yaymak ve hiçbir zaman mükemmel olmayacak!

ev