Çay poşetini sirkeye dökmenin evde çok sık karşılaşılan bir sorunu çözdüğünü biliyor muydunuz? Bu ilacı nasıl hazırlayacağınızı ve hangi sorunu çözmenize yardımcı olacağını öğrenelim.

Sirkeli çay poşeti

Siz de evde evcil hayvan beslemeyi seviyorsanız , onların fizyolojik ihtiyaçlarından kaynaklanan kötü kokunun odalara yayılmasını önlemek için mutlaka önlem almalısınız. Doğru, çoğu zaman köpek dışarı ya da bahçe yerine eve işiyor ve eğer hemen önlem almazsanız koku yayılıyor ve dayanılmaz hale geliyor .

Bu çok yaygın bir sorun ama hiçbir hayvansever bundan vazgeçmiyor, bunun yerine çözüm stratejileri uyguluyor.

Hayvanlara ve çevreye zarar vermekten kaçınmanın en iyi yolu, onların veya insanların sağlığı üzerinde hiçbir etkisi olmayan doğal ilaçlara başvurmaktır, ancak hangisini seçmelisiniz? Etkili bir yöntem, sirke içine dökülen çay poşetidir ; bu, anında etki sağlar ve hayvan çişinin neden olduğu kötü kokuyu ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

Hazırlanması çok kolaydır ve her evde bulunan malzemeler olduğundan aynı zamanda oldukça ekonomik bir çözümdür. Evcil hayvanların idrar kokusunu ortadan kaldıran bir çözümün nasıl hazırlanacağını görelim!

Çay poşeti

Zararlı ürünler kullanmaktan kaçının

Köpek çişini evin yüzeylerinden uzaklaştırmak için bazen süpermarkette satılan ürünler yeterli olmuyor ve etkisiz oluyor . Ancak evcil hayvan idrarını gidermek için ne kullanmamanız gerektiğini bilmek de iyidir.

Ürün seçerken amonyak içerenleri satın almayın , çünkü kokusu hayvanı iştiği yere geri dönmeye davet ettiğinden işleri daha da kötüleştirirsiniz. Bu nedenle doğal yöntemlerin kullanılması, özellikle çay poşetlerinin sirkeye dökülmesi tavsiye edilir.

Beyaz sirkeli çay poşeti ne işe yarar?

Size tuhaf gelse bile çay poşetleri ve beyaz sirke karışımından elde edilen sonuçlar olağanüstü olup , köpeğinizin veya kedinizin idrarından kaynaklanan kötü koku problemini bir anda çözmenize olanak sağlayacaktır.

Evcil hayvanların da yaşadığı tüm evlerde bu rahatsızlığın sıklıkla yaşanması kolaydır. Ne yazık ki, köpek işerken ve kuruduğunda , yüzeyde veya dokularda biriken ve içlerine nüfuz eden çok miktarda ürik asit vardır . Bu nedenle uzun süre sonra yüzeyi temizlerseniz kötü kokunun tamamen yok olması daha zor olur.

Çay poşeti

Evcil hayvanlar bazen kendilerini kontrol edemezler ve sahiplerinin işlerini yapmak için onları dışarı çıkarmasını bekleyemezler, bu nedenle idrarlarını boşaltmak için evde sığınabilecekleri belirli bir yer seçerler. Ayrıca özellikle köpekler kendi bölgelerini işaretlemek için evin içine işerler.

Çözüm nasıl hazırlanır

Evinizdeki evcil hayvan çişi kokusunu ortadan kaldırmak için etkili bir çözüm hazırlamak basittir. İhtiyacınız olan tek şey biraz sirke, siyah çay poşeti ve biraz yer temizleyicisi. Prosedürün nasıl gerçekleştirileceği aşağıda açıklanmıştır:

  • Bir kaba iki bardak beyaz sirke dökün;
  • Siyah çay poşetini daldırın ve birkaç dakika sirkenin içinde hareket ettirin;
  • İki bardak yer temizleyici dökün.

Karışımı iyice karıştırın ve püskürtme başlığı olan plastik bir şişeye dökün. Bu noktada solüsyonu tüylü dostunuzun genellikle işemeye gittiği yerlere, yere püskürtmekten çekinmeyin. Karışımı evin köşelerine, kanepeye, sandalyelere ve genel olarak bulunması gereken diğer yerlere de püskürtün.

Koku kalıcıysa ve tekrar gelirse, tedaviyi birkaç kez tekrarlayın, er ya da geç kaybolacaktır. Bu nedenle sprey şişesini el altında bulundurmanızda fayda var, böylece daha fazla beklemeden gereken yere istediğiniz kadar püskürtme yapabilirsiniz.